Karnisze czy rolety – które rozwiązanie wybrać

[REKLAMA]

Aranżacja wnętrz, to coś więcej, niż pomalowanie ścian, czy wstawienie mebli. Dobrze zaprojektowane wnętrze potrafi wyrazić naszą osobowość, dlatego obecnie aranżacja wnętrz jest jednym z ważniejszych elementów szeroko pojętego lifestylu.

Przestrzeń okienna jest bardzo ważna, ponieważ jej korzystna aranżacja potrafi pozytywnie wpłynąć na ogólny wygląd całego pomieszczenia. Z tego powodu tak skrupulatnie dobieramy dodatki do aranżacji okiennych. Jednym z ważniejszych elementów przestrzeni okiennej są jej osłony. Wiele osób ma dylemat, czy lepiej jest postawić na tradycyjne i eleganckie karnisze, czy może na nowoczesne i stylowe rolety. Czym charakteryzują się rolety, a czym karnisze i które najlepiej wybrać do wnętrz urządzonych w konkretnym stylu?

Karnisze, czyli klasyczny styl i elegancki wygląd

Karnisze przez lata były ozdobą wielu aranżacji okiennych. W czasach kiedy prym wiodą wszechobecne rolety, karnisze mają się całkiem dobrze, ponieważ coraz większa ilość osób wybiera je jako główny element swojej aranżacji okiennej. Dzisiejsze nowoczesne karnisze, to uosobienie stylu i elegancji. Najbardziej modne są dziś karnisze w formie prostych metalowych drążków. Podkreślają one minimalizm i elegancję wnętrz urządzonych w stylach skandynawskim, nowoczesnym, loftowym, czy industrialnym. Do wyboru mamy obecnie karnisze podwójne i pojedyncze, a ich wybór podyktowany jest naszymi preferencjami. Warto pamiętać, że do małych i słabo oświetlonych wnętrz najlepiej pasują delikatne i cienkie karnisze nowoczesne. We wnętrza dużych i dobrze oświetlonych możemy pozwolić sobie na karnisze grube i masywne.

Jeśli zależy nam na zaimplementowanie w pomieszczeniu elementu, który je wyjątkowo udekoruje, to warto wybrać nowoczesne karnisze z serii Neo Prestige od firmy Karnix. Zrobione zostały one z połączenia metalu oraz drewna, dzięki czemu wyglądają niebywale elegancko i szykownie.

Rolety, czyli nowoczesne i stylowe aranżacje okienne

Nie da się ukryć, że rolety wiodą istny prym w dzisiejszej aranżacji wnętrz. Ich minimalistyczny i elegancki styl sprawia, że pasują one do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu. Doskonale sprawdzą się w kuchni, jadalni, sypialni, łazience i pokoju dziecięcym. Szeroki wybór rolet pozwala na dobranie ich do każdego rodzaju wnętrza, nawet poddasza. Na szczególną uwagę zasługują rolety w kasecie. Ich elegancki i minimalistyczny wygląd spowodowany jest tym, że mechanizm ukryty jest w kasecie. Dzięki temu wyglądają jeszcze bardziej stylowo i elegancko.

Rolety w kasecie dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Co ciekawe, rodzaj tkaniny realnie wpływa na właściwości rolety, ponieważ wybierając tkaninę metalizującą, dostajemy zwiększoną kontrolę nad temperaturą pomieszczenia, czyli jego termoizolacją. Warto zaznaczyć, że tkaniny zaciemniające dają pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia.

Jeśli chcesz poznać modele i wzory rolet w kasetach, to sprawdź je na stronie producenta https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *