Skąd wziąć kotka?

[REKLAMA]

Czujesz że twoje życie jest puste i pozbawione sensu? Nie lubisz wracać po pracy do pustego mieszkania i siedzieć w nim w samotności? Chcesz w końcu dla kogoś żyć i być komuś potrzebną, otrzymując w zamian bezwarunkową miłość? Jeśli tak, powinnaś pomyśleć o swoim kotku. Dokładnie tak, tym słodkim, puszystym stworzonku, który na twój widok będzie merdać ogonkiem i delikatnie miauczeć, prosząc o to, abyś wzięła go na ręce i mocno przytulała. Pewnie się zastanawiasz skąd wziąć kotka? Kupować go w sklepie zoologicznym? Zdecydowanie nie!

Adopcje

Na świecie są miliony bezdomnych kotków, szukających odpowiedzialnych domów. Oczywiście nie każdy z nich nadaje się do udomowienia. Koty dzikie, doskonale sobie radzą w otwartym środowisku. Zupełnie inaczej jest z kotami porzuconymi, które wcześniej mieszkały w domach i mieszkania. One wymagają pomocy, ponieważ nie są nauczone polować i rywalizować z innymi zwierzętami. O takich kotach najwięcej wiedzą różnego rodzaju fundacje, powołane do pomagania im. To one również prowadzą kocie adopcje, poszukując samotnym kotkom nowych domów. Szukaj takich kotków na stronach internetowych konkretnych fundacji.

Schronisko

Kolejnym miejscem, w którym możesz znaleźć potrzebującego pomocy kotka jest schronisko. Koty ze schroniska zazwyczaj są przebadane i wysterylizowane, co jest kolejną zaletą. Kot sterylizowany jest zdrowszy, nie będzie się niepotrzebnie rozmnażać, zwiększając populację bezdomnych kotów, a jednocześnie jego temperament jest łagodniejszy i łatwiejszy do poskromienia.

One comment

  1. córka chciała bardzo kotka więc wzięliśmy jej ze schroniska, zarówno kotek jak i córcia są bardzo zadowoleni

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *