Tapety z napisami – jakie wybrać?

[REKLAMA]

Dekoracyjne litery, oryginalne printy, ulubione komiksy – to wszystko może się znaleźć na ścianie dzięki nowoczesnym tapetom z napisami. Jest to znakomity sposób na to, aby podkreślić zamiłowania osoby mieszkającej w danym pokoju oraz dodać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Warto jednak wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że tego rodzaju tapeta będzie dobrym wyborem.

Krój pisma – jak dobrać do stylu wnętrza?

Wybierając tapety z napisami, warto zwrócić uwagę na to, jaki jest krój pisma. Musi on pasować do stylu, który dominuje w danym pomieszczeniu. W przypadku wnętrz klasycznych dobrym rozwiązaniem są większe fragmenty książek czy opowiadań, które zostały zapisane ozdobną, starodawną czcionką lub pismem odręcznym. Doskonale będą też wyglądać tapety z ozdobnymi napisami lub wzorami vintage.

Do bardzo modnego ostatnio stylu industrialnego świetnie będą pasować kroje pisma, które kojarzą się z oznaczeniami fabrycznymi lub przemysłowymi, czy z nadrukami gazet codziennych. Styl eklektyczny można natomiast podkreślić nowoczesnym krojem liter w takim samym odcieniu jak znajdujące się we wnętrzu meble.

Tapeta z napisami w pokoju dziecka

Tapeta z napisami to doskonała ozdoba do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Do wyboru jest mnóstwo ciekawych wzorów, np. na stronie https://www.centrumtapet.pl/category/tematy-napisy/. Każdemu malcowi na pewno spodoba się ściana pokryta tapetą z ulubionymi bohaterami bajek, a nastolatkowi komiksowymi bohaterami. Można też zdecydować się na efektowną tapetą z wzorem przypominającym mur pokryty graffiti.

Pokój nastolatka można też ozdobić niezwykle modnym wzorem freestyle. Wybór jest naprawdę duży, dlatego warto pozwolić dziecku na samodzielne podjęcie decyzji w tej kwestii.

Tapety z napisami do kuchni

Tapety z napisami świetnie nadają się także do kuchni, zwłaszcza jeśli mają kuchenne nadruki. Mogą to być wzory zwierząt z podpisami, etykiety kaw, receptur na napoje kawowe czy inne efektowne printy związane z kulinariami. Oczywiście do kuchni nadają się przede wszystkim tapety winylowe, które wyróżniają się wysoką odpornością na zabrudzenia.

One comment

  1. Nigdy nie przekonywały mnie takie tapety. Jeżeli już, to lubię je oglądać w lokalach, ale w swoim domu nie sprawiłabym takich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *