Dlaczego warto dziś studiować finanse i rachunkowość?

[REKLAMA]

Krok w dorosłość. W jednej chwili nastolatek był jeszcze uczniem, a tu za chwilę musi zdecydować o tym, czy pójść na studia, czy też nie. Wybór nie jest łatwy. Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to powinien zdecydować się na naukę w szkole wyższej, dzięki czemu można zdobyć odpowiednią, dodatkową wiedzę. Dlaczego warto dziś studiować finanse i rachunkowość? Czy jest to dobry kierunek?

Co chcę robić w przyszłości?

Zanim będziemy bliżej przyglądać się finansom i rachunkowości, musimy odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Właściwie to powinna odpowiedzieć sobie na takie pytanie każda młoda osoba, która stoi przed odpowiedzią na pytanie, czy iść na studia (nie tylko na rachunkowość). Co chcę robić w życiu? Czy mam jasno określony plan? Czy wiem, na jakim stanowisku chcę pracować? Czy studia są mi do tego potrzebne? Czasem bywa tak, że na to ostatnie pytanie duża ilość osób odpowiada w sposób negatywny.

Ważne, aby robić coś, co będzie sprawiało nam przyjemność. Przykładem może być, chociażby wspomniana już rachunkowość – jeżeli ktoś czuje się dobrze w otoczeniu takich tematów, to jak najbardziej powinien postawić na rozwinięcie swoich możliwości. Jeżeli ktoś tego nie lubi, to nie ma co na siłę mocować się z takimi przedmiotami na studiach.

Opłacalny kierunek

Dlaczego warto dziś studiować finanse i rachunkowość? Ponieważ jest to jeden z najbardziej opłacalnych kierunków na studiach. Wiele osób myśli, że po takich studiach czeka ich tylko kariera księgowych. Tak wcale nie jest. Finanse i rachunkowość to kierunek, który otwiera przed studentami ogromne możliwości, jeżeli chodzi o pozyskanie pracy zawodowej.

Jest wielu specjalistów poszukiwanych na rynku pracy, którzy ukończyli taki kierunek. Księgowy to fakt, ale wśród innych zawodów można wymienić także bankowca, analityka finansowego, doradcę podatkowego, agenta ubezpieczeniowego, menedżera rydzyka, a to i tak nie wszystko. Jest wiele takich zawodów, gdzie wiedza odnosząca się do finansów i rachunkowości jest jak najbardziej wskazana. Poza tym osoby, które ukończyły taki kierunek, posiadające odpowiednią wiedzę (którą to należy wykorzystać w dobry sposób) mogą liczyć na dobre zarobki.

Ogromne możliwości

Czego można dowiedzieć się na kierunku odnoszącym się do finansów i rachunkowości? Wielu interesujących rzeczy. Studenci nauczą się wykonywać analizy finansowe – również te odnoszące się do przyszłości. Studia pomogą poznać również wartość pieniądza w czasie. Jak będą wyglądać raty obecnie, a jak ten temat będzie wyglądał w przyszłości? Tak, jest to skomplikowana tematyka, ale jeżeli ktoś czuje tzw. pociąg do takich tematów, to jak najbardziej powinien spróbować. Dzięki temu będzie można liczyć na zatrudnienie w takich miejscach jak banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy finansowe. Z absolwentami takich uczelni z wielką radością przywitają się firmy konsultingowe, domy maklerskie, biura rachunkowe, firmy audytorskie i wiele innych. Po takich studiach człowiek ma ogromne możliwości na rynku pracy dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z ssw-sopot.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *