5 rzeczy, które warto zobaczyć w Macedonii

[REKLAMA]

Macedonia nie jest tak popularnym kierunkiem turystycznym, jak Dubaj czy Włochy. Osoby, które jednak uwielbiają eksplorować świat, z pewnością chętniej sięgają po przewodniki turystyczne miejsc, które nie są tak oblegane, a w których również można zasmakować wielu przyjemności. Co warto zobaczyć, będąc w Macedonii?

Dlaczego warto pojechać na wakacje w Macedonii?

Macedonia znajduje się na Półwyspie Bałkańskim i graniczy z Grecją, Albanią, Serbią oraz Bułgarią. Znajduje się w ciepłym rejonie świata, ale niestety bez dostępu do morza. Tym, co jednak zachwyca w Macedonii, jest z pewnością ukształtowanie terenu – góry, wyżyny, kaniony, jeziora, specyficzna architektura miast oraz klimat, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej. W połączeniu ze śródziemnomorskim klimatem, gwarantującym dostęp do fantastycznego regionalnego jedzenia, daje to iście turystyczną mieszankę, zapewniającą satysfakcję z odwiedzenia Macedonii na długie lata! Co warto tam zwiedzić?

5 najciekawszych miejsc w Macedonii

Ochryda. Macedonia Północna to zasadniczo region niezbyt popularny wśród turystów, dlatego ta destynacja jest idealna, jeśli poszukujesz miejsca, gdzie panuje przyjemna temperatura przez większość roku, i gdzie jest co pozwiedzać, na co popatrzeć. Ochryda to jedno z najbardziej zadbanych miast regionu – na stronie https://www.rego-bis.pl   znajdziesz odpowiedni nocleg w tym mieście w wysokim standardzie, a po spacerach wypoczniesz nad hotelowym basenem.

Sveti Naum. Będąc w Ochrydzie, koniecznie pojedź nad Jezioro Ochrydzkie – tam, przy granicy z Albanią znajdziesz klasztor Sveti Naum, położony w fantastycznym miejscu, przy samym jeziorze. Roztaczają się stąd niesamowite widoki! Sam klasztor emanuje spokojem i zachwyca architekturą oraz historią.

Jezioro Ochrydzkie to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Macedonii Północnej. To miejsce idealne dla turystów, którzy pragną klasycznego wypoczynku przy plaży i pięknej pogodzie. Jest również bardzo ciekawe pod względem historycznym oraz kulturowym – zostało wpisane na listę UNESCO.

Kanion Matka. Znajduje się on na zachód od Skopje i jest fantastycznym miejscem dla miłośników trekkingu albo rejsów do jaskini.

Skopje. Przy okazji zwiedzania Kanionu Matka można też wybrać się do Skopje – to miasto pomników, dosłownie. Jego architektura to prawdziwa gratka dla osób, które lubią miejsca nietypowe. Każdy budynek charakteryzuje się zupełnie innym stylem, dookoła tkwi mnóstwo mniej lub bardziej udanych pomników, a wszystko to otaczają wspaniałe góry.

To tylko 5 rzeczy, które warto odwiedzić, wybierając się na wakacje w Macedonii. Tak naprawdę jednak lista jest o wiele dłuższa! Korzystając z oferty Regio-bis, można poznać Macedonię niemal wzdłuż i wszerz, do woli korzystając z jej regionalnych rozrywek i kulinarnych specjalności. Turyści, którzy przyjeżdżają tu pierwszy raz, nie mogą się nadziwić, dlaczego ten kraj jest tak rzadko odwiedzany przez Polaków – przecież jest tu naprawdę wspaniale! Przekonaj się sam, bukując bilety lotnicze na kolejne wakacje!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *