Wady i zalety prześcieradła z gumką

[REKLAMA]

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele różnego rodzaju prześcieradeł. Wybór odpowiedniego nie należy do najłatwiejszych. Największym dylematem zwykle jest to, jakie prześcieradło wybrać – z gumką czy bez? Jakie są mocne i słabe strony prześcieradeł wyposażonych w gumkę?

Prześcieradło z gumką – zalety

Prześcieradło z gumką ma zdecydowanie dużo więcej zalet niż wad. Te pierwsze można by wymieniać bez końca. Najważniejszą mocną stroną tego typu prześcieradeł jest wygoda w ich użytkowaniu. Standardowe prześcieradła bardzo często zsuwają się z materaca, szczególnie, jeśli osoba na nich śpiąca nie jest zbyt spokojna podczas snu. Dotyczy to przede wszystkim dzieci, które bardzo często w nocy wiercą się, przez co ich prześcieradło roluje się, odsłaniając materac. Wygląda to bardzo nieestetycznie i przysparza nam wiele pracy – wciąż bowiem musimy poprawiać naszą zsuniętą pościel, co zabiera nam i czas, i energię. Dodatkowo takie zwijanie się prześcieradła jest niekomfortowe podczas snu. Z prześcieradłem wyposażonym w gumkę sytuacja jest prostsza – nie zsuwa się ono i nie roluje. Mamy zawsze pewność, że pozostanie ono na swoim miejscu. Jest to ważne nie tylko ze względów funkcjonalnych i estetycznych, ale także ze względów higienicznych. Jeśli materac często jest odsłaniany przez rolowanie się zwykłego prześcieradła, brudzi się on i zalega na nim kurz. To powoduje, że rozwijają się na nim bakterie. W przypadku prześcieradła z gumką to ryzyko jest znacznie zminimalizowane.

Jakie wady mają prześcieradła z gumką?

Największą wadą prześcieradeł z gumką jest kwestia ich przechowywania. Niewiele osób wie, w jaki sposób składać takie prześcieradła, a w efekcie lądują one w szafie niedbale zwinięte, co z pewnością nie wygląda zbyt estetycznie i nie pomaga nam utrzymać porządku na półce z pościelą. Samo składanie prześcieradła z gumką jest dość trudne, jednak nie niewykonalne. Możemy się nauczyć tej umiejętności, na przykład wykorzystując filmiki dostępne w Internecie. Należy pamiętać, że prześcieradło z gumką trzeba starannie wybrać pod względem jego rozmiaru – jeśli nie uwzględnimy odpowiedniego „zapasu” materiału, wynikającego z wysokości naszego materaca, może się okazać, że prześcieradło jest zbyt małe, przez co nie będzie dobrze się trzymać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *