Czy opłaca się kupować nowy samochód?

[REKLAMA]

Twój obecny samochód coraz częściej odmawia posłuszeństwa? Z miesiąca na miesiąc inwestujesz w niego więcej pieniędzy? Jeśli tak, pora może pomyśleć o kupnie czegoś nowego. Kupując samochód nowy, w salonie, z pewnością musisz się liczyć z kilkoma rzeczami, które niestety będą oznaczały dla Ciebie stratę. Co należy więc brać pod uwagę?

Utrata wartości

Po cenie zakupu, utrata wartości stanowi jeden z największych kosztów związanych z kupnem nowego samochodu. Pod tym pojęciem rozumiemy różnicę pomiędzy ceną zakupu, a ceną rynkową, za jaką moglibyśmy sprzedać auto na drugi dzień po wyjechaniu autem z salonu. Oczywiście, nie każdy się zgodzi z tym, że utrata wartości jest ważna. Szczególnie jeśli samochód kupujemy do celów prywatnych i mamy zamiar nim jeździć przez 5, 6 lub więcej lat. Wówczas różnica podzielona na liczbę lat, wcale nie wydaje się być tak wysoką ceną za pewność i gwarancję związaną z posiadaniem nowego samochodu.

Ubezpieczenie

Zakup nowego samochodu, wartego 40 tysięcy lub znacznie więcej, niemal zawsze będzie wiązał się z potrzebą wykupienia ubezpieczenia autocasco w najwyższym wariancie. Co więcej, jeśli samochód kupujemy na kredyt bankowy lub bierzemy go w leasing, takie ubezpieczenie jest obowiązkowe aż do czasu całkowitej spłaty zobowiązania. Średni roczny koszt takiego ubezpieczenia może wynosić od 2 do nawet 4 tysięcy złotych przy najdroższych samochodach.

Opony

Nowe samochody sprzedawane w salonach, wyposażone są w opony letnie. Oznacza to konieczność zakupu nowych opon zimowych, co również wiąże się z wydatkiem rzędu od 800 do nawet 2 tysięcy złotych.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *