Potrzeba odczuwania adrenaliny dla wielu ludzi stanowi nie tylko pasje, ale także swego rodzaju sens własnej egzystencji. Poczucie celu, jakim jest zdobywanie kolejnych szczytów powoduje, że jesteśmy w stanie latami kompletować budżet oraz sprzęt potrzebny do zdobycia konkretnego szczytu.
Potrzeba odczuwania adrenaliny dla wielu ludzi stanowi nie tylko pasje, ale także swego rodzaju sens własnej egzystencji. Poczucie celu, jakim jest zdobywanie kolejnych szczytów powoduje, że jesteśmy w stanie latami kompletować budżet oraz sprzęt potrzebny do zdobycia konkretnego szczytu. Widoki, poczucie bycia bliżej natury i sprawdzenia samego siebie w ekstremalnych sytuacjach – to wszystko sprawia, że włożony w daną wyprawę wysiłek staje się niczym w porównaniu z satysfakcją i świadomością siebie, jaką zdobywamy schodząc z danej góry.
Czy na pewno wspinaczki wysokogórskie są dla mnie?
To pytanie na pewno zadała sobie każda osoba, której choćby przeszło przez myśl wybranie się w takie góry jak na przykład Makalu – swoją drogą, jest to szczyt, którego zdobycia zimą, jako pierwsi na świecie dokonali Polacy. Tam człowiek faktycznie jest zdany na siebie i podjęcie decyzji o wyprawie wymaga ogromu odwagi, determinacji, siły i zwyczajnie treningu. Trzeba wiedzieć, że wspinaczka to na pewno świetna zabawa, pasja i możliwość zobaczenia oraz doświadczenia czegoś, czego z pewnością nie doświadczy większość ludzi, ale to także ogromna odpowiedzialność. Za siebie, za to, co się tam zobaczy i zostawi po sobie.
Co warto zdobyć?
My Polacy mamy we krwi walkę o szczyty, których jeszcze nie udało się zdobyć nikomu, a fakty mówię same za siebie – wychodzi nam to, jak nikomu innemu. Nanda Devi East, Kanczendzonga Południowa i Środkowa, Gaszerbrum II i III – to tylko przykłady szczytów, gdzie Polacy byli jako pierwsi i zostawili po sobie nie tylko polską flagę, ale także pamięć i dumę narodową. Nie da się określić, co w górach warto zdobyć, a czego nie. Warto wszystko, a swoje plany wspinaczkowe należy dostosować do swoich możliwości i założeń. Każda góra jest jak przygoda, która cechuje się inną strukturą, innymi oczekiwaniami, jakie stawia swoim zdobywcom. Z całą pewnością Himalaje od lat cieszą się ogromną popularnością wśród zdobywców – nie ma się czemu dziwić. Góry takie jak Ihotse czy Manaslu (góra zdobyta pierwotnie przez Japończyków, natomiast ponownie Polacy – Maciej Berbeka i Ryszard Gajewski jako pierwsi zdobyli ten szczyt zimą) obdarowują swoich zdobywców niesamowitymi widokami i stanowią wyzwanie, jakiego w górach poszukują zdobywcy.
Dlaczego Himalaje?
Prawdopodobnie fenomenem tego pasma górskiego jest mnogość trudnych do zdobycia szczytów, co wiąże się z tym, że poszukując wyzwań i adrenaliny wspinacze wysokogórscy lgną do tego miejsca, szukając tam głównie emocji, tak ważnych dla każdego człowieka. Jeśli chcesz poczuć klimat tych niesamowitych gór, zapraszamy na stronę https://asian-trekking.com/ gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o tych wspaniałych regionach.