Opieka nad dziećmi w USA – czy to praca dla Ciebie

[REKLAMA]

Być może słyszałaś, że można wyjechać do Stanów Zjednoczonych w roli opiekunki do dzieci. Być może wiesz też, że można zamieszkać wraz z amerykańską rodziną i stać się niemal jej członkiem. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że to świetne rozwiązanie na najbliższy rok. Jednak opieka nad dziećmi to praca wymagająca odpowiedzialności i rzetelności. Czy to rzeczywiście praca dla Ciebie?

W zasadzie jest jeszcze inna cecha, którą na równi z odpowiedzialnością i rzetelnością muszą cechować się opiekunki do dzieci. Wszystko jedno czy w Stanach Zjednoczonych, czy w Polsce, czy też w Austarlii. Opiekunka musi kochać dzieci, musi lubić im pomagać i spędzać z nimi czas. Możesz to robić i bez tego, ale… czy będziesz wówczas szczęśliwa, czy dzieci, którymi się opiekujesz pokochają osobę, która robi wszystko tylko dlatego, że tak trzeba? Z pewnością nie. Sprawdź, czy nadajesz się na opiekunkę dla maluchów.

Dlaczego rodzice szukają opiekunek do dzieci?

Niemal wszyscy rodzice potrzebują pomocy w opiece nad swoimi dziećmi. Nie ma znaczenia, czy to są Amerykanie, Francuzi, czy Hiszpanie. Życie rodzinne może różnić się wieloma detalami w zależności od rodziny czy kraju, ale podstawowy schemat jest wszędzie taki sam.

Dzieci trzeba odprowadzić do przedszkola lub do szkoły, trzeba dać im jeść, pomóc odrobić lekcje, a potem spędzić z nimi jak najwięcej czasu na zabawie, na zwykłych rozmowach o tym i o tamtym. Jak tu jednak znaleźć na to wszystko czas, gdy trzeba zarabiać na życie. Praca zajmuje długie godziny każdego dnia i trudno wszytko to razem pogodzić.

Opiekunka dla dzieci jest więc idealnym rozwiązaniem. Jeśli okazuje się, że można zatrudnić kogoś wspaniałego, za niewielkie pieniądze, a do tego można też samemu dać coś tej drugiej osobie, to układ wydaje się idealny. Tak właśnie powstał program  Au pair, przygotowany z myślą o dziewczynach i kobietach, które nie ukończyły 26. roku życia, uwielbiają opiekować się dziećmi oraz podróżować po świecie.

Czy to jest praca dla Ciebie?

Praca opiekunki dzieci jest dla Ciebie, jeśli rzeczywiście uwielbiasz spędzać czas z maluchami. Trzeba nie tylko lubić bawić się z dziećmi, wymyślać im zabawy, ale także brać w nich czynny udział.

To czerpanie przyjemności ze wspólnego przygotowywania posiłków, a potem delektowania się górami pysznych naleśników. To radość ze wspólnych wypraw do kina i czytania bajek w pochmurne dni. To także duma z faktu, że dzieci nabywają kolejne umiejętności.

Ale opieka na maluchami to nie tylko zabawa, to także odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo i komfort. Jeśli więc te wszystkie cechy odnajdujesz u siebie i są one poparte doświadczeniem, to z pewnością nadajesz się na opiekunkę.

Możesz zatem aplikować do programu Au pair,  wyjechać do USA na rok i tam zamieszkać z amerykańską rodziną, opiekując się jej dziećmi. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie https://www.aupair.aifs.pl. Taki wyjazd jest też ogromną korzyścią dla Ciebie. Dzięki niemu zdecydowanie podszlifujesz swój angielski, poznasz nowych przyjaciół i zwiedzisz kawał świata. Roczny pobyt w USA może pozytywnie odmienić Twoje życie na zawsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *