Jak oszczędzać internet w telefonie

[REKLAMA]

Wiele osób nie posiada nielimitowanego transferu internetowego w swoich telefonach i często zdarza się, że w potrzebnym momencie nie są w stanie sprawdzić informacji lub nawet wysłać maila ze sporym załącznikiem. Dla własnego komfortu powinniśmy zadbać o to, aby mieć do dyspozycji, chociaż szczątkową ilość danych. Sprawdźmy jak oszczędzać Internet w telefonie.

Starajmy się używać Wi-Fi

W wielu miejscach, autobusach, kawiarniach, pracy czy szkole niemal zawsze mamy możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi i starajmy się z niej korzystać. Pozwoli nam to oszczędzić nasz pakiet danych mobilnych i surfować po Internecie bez żadnych ograniczających nas limitów i dodatkowo zmniejsza zużycie baterii naszego telefonu.

Jeśli jesteśmy w miejscu, w którym jest sieć Wi-Fi przeznaczona dla klientów lub gości, nie bójmy się zapytać o hasło dostępu. Jeśli tylko mamy możliwość przełączenia się z transmisji danych mobilnych na sieć Wi-Fi, korzystajmy z tej opcji.

Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie, korzystając z sieci dostępnej publicznie, unikajmy używania aplikacji bankowych i wymagających podawania szczegółowych danych osobowych formularzy. Takie sieci są przecież dostępne dla każdego. Uważajmy również na sieci niezabezpieczone hasłem, szczególnie jeśli nie wiemy, do kogo ona należy.

Wyłączmy automatyczne aktualizacje

Niektóre telefony posiadają domyślnie włączoną opcję automatycznych aktualizacji aplikacji. Przy każdym połączeniu z Internetem, niezależnie czy z siecią Wi-Fi, czy transferem mobilnym – pobierają się nowo dostępne aktualizacje do używanych przez nas aplikacji, dodające im nowe funkcjonalności lub poprawiające ich wygląd i komfort użytkowania.

Upewnijmy się, że zaznaczyliśmy w opcjach telefonu, pobieranie aktualizacji wyłącznie przez sieć Wi-Fi. Nie bagatelizujmy tego i pamiętajmy o rozmiarach każdej aktualizacji. Jedna aplikacja może zużyć nawet kilkadziesiąt megabajtów danych, ale jeśli takich aplikacji będzie więcej, rozmiar pobierania może sięgać nawet kilkuset megabajtów i może to w bardzo krótkim czasie wykorzystać nasz cały pakiet danych.

Jeśli jednak będziemy zmuszeni do pobrania potrzebnej nam aplikacji lub jej aktualizacji, pamiętajmy o wyłączeniu tej opcji z powrotem po jej instalacji.

Pamiętajmy o ustaleniu limitu danych

Jak oszczędzać Internet w telefonie? Ustalając limit danych. Każdy telefon, niezależnie od producenta, oferuje opcję ustalenia limitu danych. Kiedy osiągniemy ustalony przez nas wcześniej limit danych, transfer danych zostanie automatycznie wyłączony. To praktyczna i często używana opcja, pozwalająca nam ustalić ilość Internetu potrzebnego nam na tzw. czarną godzinę.

Dodatkowym atutem jest możliwość ustalenia kolejnych powiadomień informujących nas o zużyciu wybranej przez nas wartości danych mobilnych np. połowie lub jednej czwartej. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli oferta naszego Internetu mobilnego automatycznie dopisuje nam kolejne gigabajty po wykorzystaniu dostępnych wcześniej. Pozwoli to nam na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z surfowaniem po Internecie.

Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *