Potrzebujesz samochodu na kilka dni? Wynajmij i ruszaj w drogę!

[REKLAMA]

Konieczność czy potrzeba skorzystania z samochodu na kilka dni pojawia się w różnych sytuacjach. Wówczas warto zastanowić się nad wynajęciem samochodu – usługi transportowe w tej właśnie formie są adresowane do przedsiębiorców i osób prywatnych.

Krótkoterminowy najem aut – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na krótkoterminowy wynajem samochodu. Przede wszystkim jest to komfort i wygoda zarówno podczas dłuższych wyjazdów, jak i przy codziennej jeździe. Najem krótkoterminowy dotyczy zwykle umów zawieranych na okres od 1 do 30 dni, co jest np. świetną okazją do przetestowania wymarzonego auta przed zakupem. Kierowca nie ponosi licznych kosztów, jakie wiążą się z posiadaniem samochodu – nie płaci m.in. za serwis czy ubezpieczenie.

Jak wynająć samochód na krótki termin?

Wypożyczalnie udostępniające samochody na krótki termin stosują uproszczone procedury. Firma iPanek ma opcję dokonania rezerwacji online za pomocą formularza dostępnego na stronie. Należy określić datę i godzinę oraz miejsce zwrotu i odbioru pojazdu. Wynajmując samochód np. w Pile, wypożyczalnia aut proponuje możliwość zwrócenia go w innej lokalizacji. Przy zawieraniu umowy konieczne jest okazanie ważnego prawa jazdy oraz innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Należy zapoznać się z regulaminem wypożyczalni i zwrócić uwagę na zapisy odnoszące się m.in. do limitu kilometrów, dopisania do umowy innego kierowcy, wyjazdu wynajętym autem za granicę i inne dodatkowe opcje (udostępnienie fotelika samochodowego dla dziecka itp.).

Jak wybrać samochód?

Wybór samochodu podyktowany jest zawsze indywidualnymi przesłankami. Niektóre osoby są zainteresowane wypożyczeniem przestronnego pojazdu rodzinnego, inne natomiast szukają eleganckich aut, które świetnie się sprawdzą podczas biznesowych podróży. Duże znaczenie ma marka i model pojazdu. Bardzo ważne jest to, aby samochód był wygodny, niedużo palił i świetnie sprawował się na drodze. Niska awaryjność jest tutaj ogromnym atutem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *