O jeden kieliszek za dużo? Pomogą Ci kroplówki na kaca!

[REKLAMA]

Prawdopodobnie większości z nas zdarzyło się mieć kaca przynajmniej raz w życiu po bardzo udanym wieczorze, a po szczególnie udanym wieczorze z pewnością część z nas przysięgała, że już nigdy nie weźmie kropli alkoholu do ust. Kac, czyli zatrucie alkoholowe, jest zjawiskiem bardzo nieprzyjemnym, na szczęście możemy go skutecznie unikać lub, gdy już przydarzy się nam jeden kieliszek za dużo, efektywnie leczyć.

Kac – co go powoduje?

Jak wszyscy wiemy, kaca powoduje nadmierne spożycie alkoholu, a dokładniej odwodnienie oraz utrata składników odżywczych spowodowane przez ulubione drinki. Jednym z objawów kaca jest uciążliwy ból głowy, który utrudnia funkcjonowanie. Częste są również nudności, ból żołądka, niektóre osoby odczuwają też niepokój i ogólne rozbicie.

Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, dzięki którym można złagodzić symptomy zatrucia alkoholowego, oto najskuteczniejsze z nich.

Domowe sposoby na kaca

Pierwsze wzmianki o piwie pochodzą z eposu o Gilgameszu, który powstał 4000 lat p.n.e. Nic zatem dziwnego, że ludzkość rozwinęła sporo metod mających na celu wyleczenie kaca. Najpopularniejszą metodą jest oczywiście wzięcie środków przeciwbólowych, popicie ich wodą i modlenie się, żeby pomogły, jednak nie warto tego robić. Leki dodatkowo podrażnią żołądek i mogą nam wręcz zaszkodzić.

Szklanka wody z kolei jest doskonałym pomysłem. Jak już wspomnieliśmy, kaca powoduje między innymi odwodnienie, dlatego hydratacja jest wręcz wskazana. Warto dodać do wody odrobinę cukru lub soli, żeby dostarczyć ciału elektrolitów lub sięgnąć po napój izotoniczny. Ludowe metody, takie jak woda spod ogórków czy sok z kiszonej kapusty, również mają potwierdzoną skuteczność.

Dobrym pomysłem są też lekkie ćwiczenia fizyczne. Chociaż prawdopodobnie są ostatnią rzeczą, o jakiej myślimy, naprawdę warto się przełamać! Umiarkowana aktywność przyspiesza krążenie krwi, a tym samym wydalanie toksyn z organizmu. Oczywiście nie namawiamy do wizyty na siłowni, ale krótki spacer lub sesja łagodnej jogi mogą dać zbawienny efekt.

Najbardziej efektywną metodą, poza prewencją oczywiście, są kroplówki na kaca, które szybko pomagają stanąć na nogi.

Kroplówki na kaca – efektywna metoda leczenia zatrucia alkoholowego

Trudno wyobrazić sobie skuteczniejszą metodę leczenia kaca, niż zabieg pod okiem lekarza-specjalisty. Można powiedzieć, że leczenie kaca ma trzy etapy. Pierwszym powinno być nawodnienie, drugim – usunięcie z organizmu toksyn (przypominamy, że jakkolwiek brutalnie to nie brzmi, alkohol jest trucizną!), a na koniec dostarczenie ciału utraconych składników odżywczych. Możemy to zrobić w warunkach domowych, jednak najlepsze i najszybsze efekty daje dożylna kroplówka.

Odpowiednio skomponowana kroplówka zawiera mieszankę wszystkich niezbędnych substancji, a sposób jej podania sprawia, że składniki trafiają bezpośrednio do krwiobiegu i mogą zadziałać błyskawicznie. Dzięki kroplówce możemy pozbyć się kaca już w 30 do 60 minut!

Co zawierają kroplówki na kaca?

Kroplówki na kaca mogą mieć mniej lub bardziej złożoną kompozycję. W profesjonalnych ośrodkach, jak na przykład Detox24H.pl, który również oferuje dojazd do klienta, specjaliści przygotowują mieszankę na podstawie wywiadu, uwzględniając stan i samopoczucie pacjenta, dzięki czemu lek jest jeszcze bardziej efektywny. Podstawowy wariant kroplówki zawiera:

  • Glutation, czyli białko zbudowane z trzech aminokwasów o udowodnionym działaniu detoksykacyjnym. Oprócz tego glutation stymuluje pracę układu odpornościowego oraz pomaga w zwalczaniu wolnych rodników.
  • Witaminę C – czyli kwas askorbinowy. Witaminy C z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest doskonałym antyoksydantem i mikroskładnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Oprócz tego w kroplówce mogą znaleźć się leki przeciwbólowe, leki przeciwwymiotne, magnez lub witamina B. Tak jak wspomnieliśmy, skład zależy od stopnia zatrucia.

Kroplówki na kaca to świetna metoda leczenia, ale pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem na „syndrom dnia wczorajszego” jest po prostu umiar.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *