Czy teraz opłaca się kupować telewizory UHD – 4K?

[REKLAMA]

Im wyższa rozdzielczość telefonu, tym na jednym obrazie możemy zmieścić więcej pikseli. W związki z tym dobra rozdzielczość kosztuje. Dzisiaj coraz częściej turyści wybierają kompleksową wycieczkę. Czy warto wtedy kupić telewizor UHD?

Telewizor stosowany jest obecnie nie tylko do oglądania program telewizyjnych. Również możemy zastosować go na wiele innych sposobów, na przykład do oglądania programów z VOD – różnych internetowych serwisów czy też do grania na konsoli. Wystarczy tylko parę chwil, aby telewizor dopasować do swoich potrzeb.

Wraz z rozwojem technologii zmienia się także rozdzielność. Przez długi czas w sprzedaży znajdowały się wyłącznie telewizory w rozdzielczości Full HD. Teraz jednak zakupimy także tani telewizor UHD, który ma znacznie lepszą rozdzielczość. Najczęściej mają one 3840 pikseli.

Na telewizorze UHD, czyli Ultra HD możemy oglądać wtedy materiały w bardzo wysokiej rozdzielczości – są one wtedy wyjątkowo realistyczne i efektowne, czego nie możemy osiągnąć z innymi rozdzielczościami.

Jak wspomnieliśmy, telewizor Ultra HD nie musi być bardzo drogi. Bez problemu znajdziemy urządzenia, które kosztują już poniżej 2 tysięcy złotych. Może wydawać się, że w takiej cenie nie znajdziemy niczego godnego uwagi, ale jest wprost przeciwnie. Nawet w tej cenie możemy dostać telewizor, który będzie gwarantował wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie otrzymamy wraz z nim wszystkiego, co oferują droższe modele. Warto wskazać tutaj między innymi na funkcję Smart TV, czyli możliwość korzystania na telewizorze z różnych serwisów internetowych i łatwe podłączenie go do komputera.

Pozostaje jednak pytanie – czy nawet tani telewizor UHD jest wart zakupu. Aktualnie programów w tak dużej rozdzielczości nie jest dużo. To przede wszystkim filmy, seriale i programy dostępne w internecie, a także w niektórych telewizjach dostępnych kablowo. Przez długi czas nie będą one dostępne w popularnych polskich stacjach telewizyjnych. W związku z tym wielu ekspertów wskazuje, że Full HD to nadal najbardziej opłacalny wybór.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *