Prezent na Dzień Dziecka – co kupić?

[REKLAMA]

Kiedy zbliża się czerwiec, wielu rodziców zaczyna zastanawiać się, co podarować swojemu dziecku w dniu jego święta. Dzień Dziecka, przypadający na 1 czerwca, to jeden z ulubionych dni najmłodszych, zwłaszcza że mogą spodziewać się prezentu, a w szkole w ramach zajęć idzie się do kina czy na lody albo organizowane są zawody sportowe. W dobie wszechobecnej elektroniki lepiej ofiarować dziecku taki prezent, który skłoni go do częstszego przebywania na dworze. Co najlepiej kupić swojej pociesze na Dzień Dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony już w 1954 roku przez ONZ. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca, ale nie jest to data obowiązująca we wszystkich krajach na świecie. We Francji jest to np. 6 stycznia, a w Japonii 5 maja. W Polsce przyjęło się, że w tym dniu dzieci otrzymują od swoich rodziców jakieś upominki. Jednak wybór odpowiedniego prezentu nie jest prosty, zwłaszcza że dziś dzieci mają w swoich domach aż nadmiar zabawek. Dlatego najlepszym pomysłem jest podarowanie pociesze takiego przedmiotu, który zachęci go na zabaw na dworze. Co to może być?

Deskorolka elektryczna

To obecnie marzenie wielu chłopców i dziewczynek. Deskorolka elektryczna składa się z dwóch podestów oraz dość sporych kół. Nie posiada żadnego uchwytu, przez co może się wydawać, że poruszanie się na tego rodzaju sprzęcie wcale nie jest proste. Jest to jednak złudne i wystarczy kilka prób, aby przekonać się, że jazda na desce elektrycznej jest nie tylko łatwa, ale i bardzo przyjemna. O czym pamiętać, kupując deskę dla dziecka?

  1. Deskorolka elektryczna powinna mieć odpowiednią nośność. Jeśli rodzic zakupi deskę o większej maksymalnej wadze użytkownika, wówczas nawet osoby dorosłe będą mogły z niej korzystać.
  2. Bardzo ważna jest maksymalna prędkość urządzenia. W przypadku młodszych dzieci powinna wynosić 15 km/h lub nawet mniej.
  3. Szybkość ładowania także ma znaczenie. Jeśli będzie duża, wówczas będzie można prędzej wrócić do zabawy.
  4. Zasięg powinien być na tyle duży, aby zapewnił dziecku zabawę w ciągu całego dnia. Zazwyczaj zasięg w deskorolkach elektrycznych wynosi kilkadziesiąt kilometrów.

Hulajnoga

Kolejnym dobrym pomysłem jest zakup hulajnogi. Nie warto jednak dawać dziecku plastikowego modelu, który szybko się zniszczy i będzie wyjątkowo niekomfortowy. Lepiej zaopatrzyć się w lepszy sprzęt, który dłużej posłuży dziecku i zachęci go do regularnej zabawy na dworze. Hulajnoga dziecięca powinna mieć regulowaną kierownicę oraz koła kauczukowe o średnicy około 100 mm. Jeśli dziecko ma zamiar bawić się także na trudniejszym i nierównym terenie, warto zdecydować się na większe koła pompowane. Najlepsze będą hulajnogi stalowe lub aluminiowe, ale niezbyt ciężkie, co ułatwi ich przenoszenie.

Rolki

Każde dziecko powinno posiadać na własność rolki. To idealny prezent na Dzień Dziecka, bowiem jazda na rolkach nie tylko sprawia dużo przyjemności, ale też pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, jego kondycję czy równowagę. Jednak wybór rolek nie jest prosty, bowiem dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju modeli. Dzieciom przede wszystkim poleca się rolki regulowane, które można dopasowywać do stopy wraz z jej rośnięciem, oraz rolki z wymienną płozą, które można przekształcić w łyżwy. Rolki muszą być także wygodne, dlatego najlepiej, aby dziecko przymierzyło je przed zakupem. Dobrym pomysłem jest więc udanie się w Dniu Dziecka wraz z pociechą do sklepu i wspólne dobranie najlepszego produktu, który spodoba się dziecku także pod względem wizualnym.

Dzień Dziecka to święto niezwykle wyczekiwane przez najmłodszych. Zamiast jednak ofiarować dziecku kolejnego smartfona czy tablet, o wiele lepiej dać mu sprzęt sportowy, który pozwoli mu bawić się na świeżym powietrzu. Jako podarunek na Dzień Dziecka sprawdzi się np. deskorolka elektryczna, hulajnoga czy rolki. Nie tylko sprawią, że dziecko będzie miało frajdę, ale i pozwolą korzystnie wpłynąć na jego rozwój fizyczny.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *