Co zrobić, żeby prezent nie okazał się pomyłką?

[REKLAMA]

Na pewno każdy zna ten stres towarzyszący zakupowi prezentów – spodoba się czy może okaże się, że to pomyłka stulecia?

Jak uniknąć podobnych rozterek? Warto skupić się na kilku rzeczach!

Zastanów się – jakie były reakcje tej osoby na inne prezenty?

Jeśli zamierzasz podarować coś bliskiej osobie, prawdopodobnie wielokrotnie widziałeś/widziałaś ją w sytuacjach kiedy odpakowuje podarunki od innych. Spróbuj sobie przypomnieć te sytuację i zastanów się, z czego była najbardziej zadowolona, a kiedy było widać, że po wyjęciu prezentu mina jednak nieco jej zrzedła. To może okazać się naprawdę pomocne i dostarczyć nam cennych informacji na temat preferencji drugiej strony.

Bardzo ważne jest, żeby prezenty nie były kupowane na ostatnią chwilę. To często kończy się paniczną gonitwą po sklepach i niestety, zdarza się, że w naszym koszyku ląduje coś, co absolutnie nie ma szans się sprawdzić. Warto dać sobie co najmniej kilka tygodni na zakup prezentu, określić jaką sumę możemy na ten cel przeznaczyć i dyskretnie podpytać znajomych czy rodzinę, co obdarowanej osobie mogłoby się rzeczywiście spodobać.

Czy adresat prezentu kiedyś wspominał, że czegoś potrzebuje?

Inny sposób na kupienie trafionego prezentu to uważne przysłuchiwanie się temu, co mówi jego adresat. Może w ostatnim czasie wspominał, że czegoś mu brakuje, coś się zepsuło lub o czymś marzy. Oczywiście, wcześniej trzeba się upewnić, czy już sam sobie nie sprezentował danej rzeczy. Jeśli koszty zakupu wymarzonego prezentu są jednak dla nas zbyt wysokie, warto zastanowić się, czy w naszym otoczeniu nie ma kogoś, z kim można by było je podzielić.

A może karta podarunkowa do ulubionego sklepu?

To rozwiązanie ma szansę się sprawdzić na przykład, jeśli kompletnie nie mamy czasu poszukać żadnego prezentu lub po prostu wyczerpały się nam pomysły. Wiedząc, jakie sklepy należą do kategorii „ulubionych” osoby, której chcielibyśmy sprawić przyjemność, można po prostu kupić kartę podarunkową na określoną kwotę.

Wybór prezentu wcale nie musi być drogą przez mękę. Wręcz przeciwnie, dzisiaj do dyspozycji mamy różne rozwiązania, gadżety, bony czy zestawy podarunkowe, które stanowią bezpieczne rozwiązanie. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się, czy osoba, dla której szukamy prezentu nie wspominała, co mogłoby sprawić jej radość i z jakich prezentów w przeszłości była naprawdę bardzo zadowolona.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *