Dziergane prezenty gwiazdkowe – Zrób to sam!

[REKLAMA]

Choć to dopiero listopad i do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu warto już teraz pomyśleć o upominkach gwiazdkowych. Oczywiście można iść do sklepu i kupić kolejną zabawkę, perfumy czy dekorację do domu. Można jednak podejść do tegorocznych świąt nieco inaczej i podarować bliskim upominki wykonane samodzielnie. Dziś mamy kilka ciekawych pomysłów dla tych, dla których druty i szydełko nie są straszne.

Sweterek na kubek

To upominek mający wiele zalet. Przede wszystkim jest prosty do wykonania. Bez problemu poradzi sobie z nim nawet osoba dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z dzierganiem. Po wtóre sweterki można wykonać i ozdobić na tysiąc sposobów, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno w roli prezentu dla babci, taty jak i młodszego rodzeństwa. Na koniec trzeba wspomnieć, że sweterek to prezent bardzo tani. Do jego wykonania wystarczą resztki włóczki oraz dowolne ozdoby np. kolorowe guziki ze strych ubrań, koraliki z uszkodzonej biżuterii, a nawet grube nici, które pozwolą na wyszycie ciekawego wzoru lub dedykacji.

Rękawiczki

Wykonanie rękawiczek jest już o wiele bardziej wymagające. Osoby początkujące mogą mieć problem z wydzierganiem ich, aczkolwiek warto próbować. Rękawiczki to przede wszystkim bardzo przydatny upominek dla każdego, niezależnie od wieku czy płci. Choć w Polsce zimy są coraz łagodniejsze, to rękawiczki zawsze są w cenie. Zaletą ręcznie zrobionych rękawiczek jest ich unikalność. To cecha bardzo ważna przede wszystkim dla nastolatków, które chcą być jedyne i niepowtarzalne. Rękawiczki dziergane są też stosunkowo tanim upominkiem, ponieważ do ich wykonania wystarczy średniej wielkości kłębek włóczki.

Szalik

To kolejny pomysł na dziergany upominek. Do jego wykonania potrzeba co najmniej jednego kłębka włóczki, aczkolwiek im więcej i bardziej kolorowo tym lepiej. W internecie znajduje się wiele wzorów na różnego rodzaju szaliki, z których każdy wybierze najlepszy dla siebie. Początkującym polecamy wykonanie szalika z samych oczek prawych, dzięki czemu powstanie śliczny i mięsisty wyrób.

Wymienione wyżej pomysły na prezenty są proste do wykonania i niedrogie. Warto jednak pamiętać, że wydzierganie dużego szala może zająć kilka a nawet kilkanaście godzin. Dlatego też warto produkcję świątecznych upominków rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem, aby w drugiej połowie grudnia nie zarywać nocek.

 

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *