Mieszkanie duże jak dom? To możliwe u deweloperów!

[REKLAMA]

Wielu z nas mieszkania kojarzą się z niewielkimi przestrzeniami. Jednak w ostatnim czasie możemy zaobserwować trend polegający na budowie dużych, przestronnych, także dwupoziomowych mieszkań. Gdy poszukujemy mieszkania dużego jak dom, znajdziemy je bez problemu!

Chociaż nadal to kawalerki sprzedają się najlepiej, to jednak deweloperzy znajdują chętnych również na te duże mieszkania, które mają nawet ponad 100 metrów kwadratowych. Tak duża przestrzeń daje swobodę, a przy tym pozwala korzystać z komfortu mieszkania w bloku – nie musimy przejmować się wtedy tym, o czym muszą pamiętać posiadacze domów. Brak problemów z ogrzewaniem, które jest zapewniane przez ciepłownię, brak potrzeby napraw takich jak w domku, doskonała lokalizacja – to tylko niektóre z zalet.

Dwupoziomowe i przestronne mieszkania są jednak nadal rzadkością. Ceny ich zakupu, wykończenia oraz utrzymania są wyższe od standardowych metraży. W związku z tym stanowią one zaledwie kilka procent oferty deweloperów.

Takie mieszkania przede wszystkim wybierane są przez rodziny z dziećmi albo bogatsze osoby, które poszukują dla siebie dużej przestrzeni. Inwestorzy raczej ich nie wybierają – wolą małe i kompaktowe lokale. Eksperci wskazują jednak, że zainteresowanie dużymi metrażami będzie rosło, ponieważ klienci mają coraz większe wymagania.

Duże mieszkania możemy znaleźć przede wszystkim w bardziej luksusowych inwestycjach. To przekłada się też na ich ceny – za pięciopokojowe czy sześciopokojowe mieszkanie będziemy musieli zapłacić wtedy nawet powyżej 1 miliona złotych. Jednak możemy też wypatrzyć bardziej korzystne oferty dla przeciętnego kupującego w cenie o połowę niższej.

Jeśli interesuje nas kupno mieszkania Wrocław jest jednym z miast, gdzie możemy znaleźć także takie duże mieszkania. Są one oferowane zarówno w centrum, jak i w bardziej odległych od niego dzielnicach. Gdy także myślimy o zakupie takiego lokum, warto zdecydować się na rezerwację – ze względu na małą liczbę tego typu mieszkań na rynku, sprzedają się one dość szybko.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *