Blacha drewnopodobna – do czego może się przydać?

[REKLAMA]

Design budowlany zmienia się z roku na rok. W każdym sezonie w sklepach pojawiają się nowe pomysły. Projektanci starają się zaskakiwać swoich klientów. Łączenie deseni przy jednoczesnych staraniach o utrzymanie wysokiej jakości produktów to gwarancja narodzin nowych, ciekawych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku blachy drewnopodobnej. Czym jest właściwie taka blacha i do czego może się przydać?

Ponadczasowe piękno natury

Blacha drewnopodobna powstała dla tych, którzy nie mogą przyzwyczaić się do chłodnych odcieni metalu. Nie przemawia do nich srebrny poblask zwykłych obramowań. Wolą bardziej prowincjonalne klimaty, nawiązujące tradycją do sielankowych pocztówek. Drewno ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał, który stosunkowo łatwo pozyskać. Zasoby drewna są odnawialne. Ponadto konstrukcje drewniane bardzo dobrze się prezentują. Drewno sprawia, że konkretna budowla ma swój specyficzny rys. Nie sposób także nie wspomnieć o tym, jak bardzo drewno pasuje do ogrodów. Kwiaty wspaniale prezentują się na tle drewnianych konstrukcji. Niestety, drewno ma też swoje minusy. Nawet to najlepiej zaimpregnowane i chronione, dosyć szybko się niszczy. Konstrukcje drewniane nie są bowiem odporne na czynniki atmosferyczne.

Estetyka przyrody i twardość stali

Blacha drewnopodobna to rozwiązanie pośrednie między kupnem drewna i stali. W ostatnich latach projektanci wykończeń budowlanych postawili na całkowicie innowacyjny wzór. Na blasze trapezowej rozpoczęto rysowanie słoi drewnianych – tło dla takich rysunków ma barwę zbliżoną do naturalnego brązu drzewa (z odpowiednimi odcieniami: żółtym lub popielatym). Wysokiej jakości produkty do złudzenia przypominają konstrukcje drewniane. Trzeba się naprawdę mocno przyglądać, żeby zauważyć różnicę materiałową. Szczególnie, że blacha tego rodzaju nie świeci się jak złoto – jest odpowiednio umatowiona.

Co można robić z blachy drewnopodobnej?

Blacha drewnopodobna jest szczególnie przydatna tam, gdzie wymagana jest konstrukcyjna spójność z naturalnym otoczeniem. Świetnie odnajdą się np. pod dachem, przy bramie, w ogrodzie, w garażu. Coraz popularniejsze stają się także blachodachówki zawierające drewniany wzór.

Blacha drewnopodobna jest wykorzystywana np. przez firmę CGT. W ofercie znajdują się rozmaite wzory blach, które mogą być z powodzeniem użyte choćby na ściany garażu lub na samą bramę. Możliwe jest użycie blach drewnopodobnych nawet na całym budynku. Będzie on wówczas imitował drewnianą konstrukcję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *