Domy z drewna. Postaw na ekologiczne domy z bali

[REKLAMA]

Domy z drewna budowane są w Polsce i za granicą. Mimo że Kazimierz Wielki rozpoczął erę murowanych budynków, domy z bali nadal święcą triumfy wśród budujących.

Domy z drewna – ich fenomen

Nie da się ukryć, że domy z drewna stanowią dzisiaj przedmiot pożądania każdego, kto lubi wypoczywać z dala od zgiełku miasta. Domy z drewna zachwycają na każdym kroku, bez względu na to, w jakim miejscu Polski je widzimy. Odnoszą się do naturalności, są pięknie wykonane i dodatkowo mogą posiadać zdobienia odnoszące się na przykład do tradycji góralskich lub tradycji innych regionów. Kojarzą się z dobrym czasem – tak można powiedzieć najprościej.

Kiedy jedziesz na wakacje i otrzymujesz za miejsce noclegowe drewniany domek, to zapewne się zachwycasz. Jego wyglądem, wykończeniem, zdobieniami, naturalnym wyglądem wpisującym się w krajobraz wybranego obszaru, w którym spędzasz urlop. Domy z drewna są najbardziej pożądanym miejscem, jeśli chodzi o nocleg podczas wyjazdów. Stanowią także coraz częściej wybieraną możliwość podczas budowy własnego domu na stałe.

Domy z drewna – wpływ na człowieka

Mówi się, że mieszkańcy drewnianych domów żyją nawet o kilkanaście lat dłużej, a poza tym są zdrowsi. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że w domach wykonanych z drewna zachodzi lepsza cyrkulacja powietrza. Drewno to naturalny materiał, który przepuszcza powietrze lepiej niż domy murowane. W domach utrzymuje się odpowiedni stopień wilgotności, a dodatkowo drewno wydziela naturalne olejki eteryczne, co wpływa dobrze chociażby na oddychanie.

Domy z bali budowane przez specjalistów z najlepiej dobranego drewna to możliwość wsparcia przyrody i środowiska naturalnego. Zamiast stawiać murowany dom, który generuje masę odpadów niebezpiecznych dla Ziemi, można zdecydować się na inną opcję.

domy z bali - domy z drewna

Domy z bali – zalety

Domy z bali, jako że wykonane są z całkowicie naturalnego materiału, lepiej izolują, a dzięki temu pozwalają oszczędzać energię. Podczas zimy w czterech ścianach z drewna jest cieplej, a latem chłodniej.

Plusem jest także fakt, że domy z drewna stosunkowo krótko się buduje. Standardowy okres budowy to około trzy miesiące, co w porównaniu z budową domu murowanego jest o wiele krótszym czasem. Co ciekawe, można je stawiać także w zimie – temperatury nie są przeszkodą.

Być może więcej osób decydowałoby się na budowę domu tego rodzaju, gdyby nie wysokie koszty. To prawda, że budując dom z drewna, trzeba operować bardziej zasobnym portfelem, ale przekłada się to na późniejszą jakość życia. Nie można zbudować takiego domu z drewna jakiegokolwiek rodzaju, dlatego wybiera się te najlepsze odmiany, np. sosnę, jodłę, świerk, co wpływa na wysokie koszty.

Domy z drewna są bardzo trwałe. Pod tym względem dorównują ich murowanym odpowiednikom. Trzeba jednak pamiętać, żeby znaleźć wykonawcę z dobrymi opiniami, który da gwarancję, że zbudowany przez niego budynek będzie wykonany jak najlepiej.

Mieszkając w domach z drewna, jesteśmy stale w kontakcie z naturą. To można naprawdę poczuć i zakochać się do tego stopnia, że nie będzie mowy o mieszkaniu w innym miejscu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *