Zegarki Meccaniche Veneziane – uosobienie włoskiego stylu

[REKLAMA]

Zegarek noszony na przegubie dawno przestał pełnić funkcję jedynie praktyczną. Choć niezwykle ważna jest jego punktualność współczesny czasomierz powinien również podkreślać styl i osobowość właściciela, a także stanowić subtelną ozdobę. W takiej roli doskonale odnajdują się prestiżowe zegarki Meccaniche Veneziane, które trafiają w gusta wszystkich mężczyzn zwracających uwagę na swój image. Nie może być inaczej gdyż kolebką tych wyjątkowych zegarków są Włochy, czyli stolica światowego stylu.

Włoski styl – ubóstwiany przez mężczyzn dbających o swój wizerunek

Znawcom włoskiego stylu na myśl przede wszystkim nasuwa się jedno określenie. Sprezzatura. Jest to trend w modzie męskiej propagowany przez ikonę włoskiego świata mody Lino Leluzzi. Prowadzi on znany na całym świecie sklep z męska odzieżą Al Bazar. Klasyczna elegancja sprawnie łączona z luzem i nutką nonszalancji, a nawet ekstrawagancji. Uważa się, że sprezzatura jest uzewnętrznieniem temperamentu i osobowości. Wyrażeniem własnego „ja” dzięki odpowiedniej garderobie. Styl ten będzie idealnie odpowiadał mężczyznom, którzy czują wewnętrzną potrzebę dbania o siebie, a nie czynią tego w wyniku oczekiwań otoczenia. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o trend neapolitański, którego symbolem są miękkie marynarki uszyte z naturalnych tkanin i będące niemal drugą skórą dla ich właściciela. Luźny krój i wysoki komfort użytkowania to ich znaki charakterystyczne. Lato pełne jest lnu i bawełny, a w zimie królują kaszmiry i tweedy. Włoskie marynarki zachwycają jedwabnymi podszewkami o oryginalnych barwach i fantazyjnym wzornictwie. Moda inspirowana włoskim stylem wymaga oczywiście precyzyjnie dopasowanych dodatków, które powinny być synonimem luksusu i świetnego gustu. W tej roli idealnie odnajduje się ekskluzywny zegarek Meccaniche Veneziane.

Historia wyjątkowej marki Meccaniche Veneziane

Produkcja zegarków Meccaniche Veneziane odbywa się nie od tak dawna bo od 2017 roku. Od tego czasu jednak jej pomysłodawcy, fascynaci zegarmistrzowskiego kunsztu, pokonali daleką drogę. Dziś zegarki Meccaniche Veneziane z powodzeniem zdobywają światowe rynki i dostępne są między innymi w takich krajach jak Chiny, Japonia, Rosja, Arabia Saudyjska, czy USA. Stało się tak nie bez przyczyny. Produkty te mocno inspirowane są tradycją, historią i sztuką pięknej Wenecji. Logo marki nawiązuje do krzyża usytuowanego na szczycie zegarowej wieży na Placu Św. Marka. Budynek ten od zawsze uznawany był za symbol punktualności dla Wenecjan. Pierwsza fabryka produkująca zegarki powstała w Wenecji w 1877 roku. Nadejście kryzysu wymusiło jednak zamknięcie manufaktury. Celem powstania marki Meccaniche Veneziane jest wskrzeszenie utraconej, znakomitej tradycji miasta. Wyraźnie klasyczne wykończenie wzbogacone o odważny design oraz najnowszą technologię czynią zegarki Meccaniche Veneziane produktami ponadczasowymi. Metalowe detale powstają w jednej z najstarszych weneckich odlewni, która cieszy się ponad 400-letnią tradycją. Dodatkowo każdy zegarek Meccaniche Veneziane jest wyposażony w pasek ręcznie wykonywany z najwyższej jakości skóry z Toskani. Co istotne, automatyczny mechanizm jest nakręcany podczas aktywnego użytkowania. Zegarek Meccaniche Veneziane nie wymaga więc wymiany baterii, ani też żadnych aktualizacji systemu operacyjnego.

Unikatowe kolekcje zegarków Meccaniche Veneziane

Poznaj najciekawsze serie zegarków Meccaniche Veneziane i dodaj prestiżu twojej stylizacji. Kolekcja Arsenale inspirowana jest Weneckim Arsenałem, czyli kompleksem dawnych stoczni oraz zbrojowni odpowiedzialnym w połowie ubiegłego tysiąclecia za siły okrętowe republiki. Każdy zegarek Meccaniche Veneziane Arsenale zaopatrzony jest w wyjątkowy grawer upamiętniający to ważne miejsce. Cechą charakterystyczną kolekcji są fabrycznie postarzane, skórzane paski, celowo upodobnione do pasów wojskowych. Efekt jest po prostu fenomenalny i niepowtarzalny. Stonowana kolorystyka kolekcji oparta na czerni, brązach i szarości sprawia, że są to zegarki idealnie współgrające z wieloma stylizacjami.

Seria Meccaniche Veneziane Redentore to z kolei szykowna, piękna kolekcja męskich zegarków stymulowana dziełami słynnego, weneckiego architekta Andrea Palladio tworzącego neoklasyczne dzieła w XVI wieku. Odnajdziemy tutaj między innymi żywą kolorystykę, taką jak intensywna czerwień, dynamiczny zielony oraz niebieski. Jest to propozycja dla Panów ceniących sobie odważne kreacje, ale gustujących jednocześnie w klasyce i minimalizmie.

Kolejna unikatowa kolekcja firmy to Nereide. Nazwa ta upamiętnia wenecki okręt podwodny Nereide, który z ostał stworzony podczas I wojny światowej na potrzeby Royal Navy. Zegarki Meccaniche Veneziane Nereide to odzwierciedlenie elegancji oraz klasyki. Stonowane lub o kolorystyce zwracającej uwagę będą zawsze stanowić gustowny dodatek do garderoby szykownego mężczyzny.

Zegarki Meccaniche Veneziane – włoski styl i klasa

Każdy zegarek Meccaniche Veneziane to unikat najwyższej jakości. Jest to luksusowy produkt stworzony w sposób respektujący potrzeby ludzi oraz środowiska. Piękno i jakość to jednak nie wszystko. Na czym głównie polega magia Meccaniche Veneziane? Z pewnością jest nią odbieganie od jakichkolwiek trendów i stylów. Zawsze modne zegarki Meccaniche Veneziane są stylem samym w sobie, będącym fascynującą fuzją klasyki i nowoczesności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *