Jakie buty wybrać dla dziecka na jesień?

[REKLAMA]

Jesień zbliża się wielki krokami, dlatego już teraz powinniście pomyśleć o kupieniu butów jesiennych dla swojego dziecka. Warto zadbać o to, by były one ciepłe, wygodne i służyły dziecku przez całą jesień. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jaki rodzaj obuwia wybrać? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

Jeśli wasze dziecko chodzi już samodzielnie należy kupić mu dobre i wygodne buty. Jest to jeden z najważniejszych elementów jego garderoby, dlatego warto wybierać mądrze, szczególnie jeśli chodzi o buty na jesień oraz zimę. Niewygodne, źle dopasowane i łatwo przemakające buty mogą prowadzić do niebezpiecznych i przykrych konsekwencji. Musimy zadbać o to, by dziecko czuło się w nich komfortowo i nie było narażone na różnego rodzaju urazy czy deformacje stóp.

Buty dla dziecka na jesień muszą być solidne i wytrzymałe, aby nie zniszczyły się już po kilku tygodniach. Należy pamiętać, że jesień to czas deszczy, błota oraz przeziębień, dlatego ważne, aby obuwie, które wybieramy dla dziecka było odporne na wszelkie czynniki. Przemoczone obuwie, może być przyczyną przeziębień, natomiast nadmierne błoto i piach mogą prowadzić do uszkodzenia butów. Postawmy więc na dobrej jakości buty, które będą idealnie dopasowane do stopy dziecka oraz zapewnią mu ciepło i wygodę.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając obuwie dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim buty powinny być wykonane z oddychającego materiału, w którym stopy nie będą się pocić. Najlepiej jeśli obuwie, będzie wykonane z naturalnej skóry albo materiału typu gore-tex. Tylko wtedy pot będzie odprowadzany ze środka i nie będzie dopuszczał pojawianie się wilgoci. Ważne także, by wewnętrzna wkładka butów była wykonana z naturalnego materiału.

Buty dla dziecka powinny być miękkie i elastyczne. Nie warto wybierać sztywnych i twardych butów, ponieważ może to prowadzić do skręceń czy innych urazów stopy. Buty powinny dać się swobodnie wyginać i tylko w okolicy śródstopia powinny być twardsze. Podeszwa powinna być cienka, ale musi dobrze izolować stopy od podłoża, aby zapewnić dziecku ochronę przed wilgocią oraz zimnem. Pamiętajcie, by była antypoślizgowa.

Oczywiście obuwie musi być idealnie dopasowane do stopy dziecka. Buty, zwłaszcza na środku powinny ściśle przylegać do stopy, dlatego but w tym miejscu musi być wąski. Nie należy kupować butów ,,na zapas”. Luz w stopie nie może być zbyt duży (maksymalnie 5 mm). Warto także pamiętać o tym, że but musi swobodnie wchodzić na nogę. Nie należy wciskać buta na siłę. Należy znaleźć taki model, aby dziecko bez problemu umieściło w nim stopę. Tylko wtedy obuwie będzie dla malucha komfortowe.

Jeśli chodzi o zapięcia, lepiej wybierać buty sznurowane – umożliwiają lepsze dopasowanie do stopy niż te na rzepy. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup obuwia z zapięciem na rzepy musimy pamiętać, że zapięcie powinno znajdować się środku, na wysokości podbicia, a nie w części stopy, która się zgina.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *