Szybkie pożyczki – czym są?

[REKLAMA]

Szybkie pożyczki polegają na szybkim rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę i równie dynamicznym wykonaniu przelewu na rachunek pożyczkobiorcy.  Klasyczna szybka pożyczka to wniosek rozpatrzony w ciągu 15 minut,  w tym samym czasie jest również wykonywany przelew.

Czy szybkie pożyczki przeznaczone są dla każdego?

Generalnie tak, jeżeli nie ma przesłanek do tego, by uznać klienta za nierzetelnego. Jest to o tyle istotne, że pożyczka dla zadłużonych również może być dostępna, jeżeli oczywiście stan ich finansów pozwalać im będzie na systematyczne spłacanie rat pożyczki.

Jak więc wygląda proces wnioskowania o taką pożyczkę?

Nie jest to nic skomplikowanego. Każda firma, w której ofercie jest szybka pożyczka, wykorzystuje różne kanały komunikacji. Pożyczki można obecnie brać przez internet, telefon, w punkcie obsługi klienta danej firmy, jak również poprzez sms. Samo poprawne złożenie wniosku o pożyczkę nie gwarantuje uzyskania pożyczki. Taki wniosek musi zostać zweryfikowany, tj. firma pożyczkowa musi potwierdzić tożsamość osoby wnioskującej o pożyczkę. Najczęściej wykonuje się to poprzez przelew weryfikacyjny, który klient musi wykonać na konto firmy pożyczkowej. Jest to zazwyczaj kwota w wysokości 1 gr lub 1 zł. Jeżeli tożsamość zostanie potwierdzona to firma musi ocenić, czy pożyczka nie będzie obarczona za dużym ryzykiem. Spora część firm sprawdza wnioskodawcę w bazach BIK i KRD, by wykluczyć te osoby, które notorycznie nie wywiązują się ze swoich zobowiązań a prowadzone działania windykacyjne, zarówno w ramach miękkiej i twardej windykacji są nieskuteczne.

W sytuacji, gdy historia kredytowa wnioskodawcy nie wygląda nazbyt perspektywicznie, wówczas wydawana jest decyzja odmowna. Trzeba jednak przypomnieć, że w dalszym ciągu dostępna jest pożyczka dla zadłużonych, który spłacają swoje zobowiązania systematycznie, zgodnie z ustalonym uprzednio harmonogramem. Jeżeli historia wnioskodawcy jest dobra, wówczas wydawana jest pozytywna decyzja, dzięki której szybka pożyczka winna znaleźć się niezwłocznie na koncie wnioskodawcy.

2 komentarze

  1. Decydując się na szybką pożyczkę podejmujemy większe ryzyko, dlatego warto wziąć pod uwagę kredyt, który jest zazwyczaj o wiele bardziej bezpieczny. 😉

  2. Korzystałem już z usług firm pozabankowych i jeszcze się nie zawiodłem. Proces zaciągania zobowiązani, jak i sama spłata przebiega bez problemu. Warto wcześniej przeczytać umowę, którą się podpisuje i w razie wątpliwości dopytywać doradców.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *