MŚP po drodze z kantorami online

[REKLAMA]

Jeszcze do niedawna to wyłącznie banki specjalizowały się w finansowej obsłudze przedsiębiorców. Dziś coraz częściej właściciele firm korzystają z ofert kantorów online. Nie dziwi to specjalnie, jeżeli wziąć pod uwagę choćby wysokość spreadu i rozmaite udogodnienia.

Wartość polskiego eksportu rośnie

Przedsiębiorcy z Polski coraz częściej w biznesplanach uwzględniają ekspansję na inne rynki. W okresie od stycznia do maja 2018 roku polskie firmy wyeksportowały towary o wartości 372,2 miliarda zł, czyli o 4,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym*. Aby móc prowadzić działalność za granicą, konieczne jest zagwarantowanie sobie dostępu do walut po atrakcyjnych cenach.

Jeszcze do niedawna firmy były obsługiwane głównie przez banki. To właśnie one dostarczały przedsiębiorcom rozwiązań w postaci np. rachunków walutowych oraz waluty obcej. Dziś mają konkurencję – kantory internetowe. Kurs euro w kantorze online jest korzystniejszy, a to z uwagi na niższy spread. Nie powinno zatem szczególnie dziwić, że firmy z sektora MŚP, które muszą konkurować o klientów z międzynarodowymi koncernami, często wybierają współpracę właśnie z kantorami internetowymi.

Nie tylko wymiana walut – co jeszcze oferują e-kantory?

Amerykański dolar, brytyjski funt czy szwajcarski frank – kurs każdej z wymienionych walut w kantorze internetowym jest znacznie atrakcyjniejszy niż w banku. To jednak nie jedyny powód, dla którego przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z ofert kantorów internetowych.

Przedsiębiorcy często potrzebują dostępu nie tylko do najpopularniejszych walut, lecz także tych uznawanych za egzotyczne. E-kantory specjalizują się wyłącznie w sprzedaży i zakupie walut, dlatego też oferują większy wybór.

Rosnąca liczba kantorów internetowych powoduje, że coraz częściej wdrażają one rozwiązania, które mogą ułatwić transfer środków i rozliczenia z kontrahentami. Przykładowo kantory mające status krajowej instytucji płatniczej proponują przelewy zagraniczne i tym samym pozwalają przedsiębiorcom zaoszczędzić na opłatach za prowadzenie kont walutowych.

 

* Jaka była wartość polskiego eksportu w tym roku?, https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2166749,Jaka-byla-wartosc-polskiego-eksportu-w-tym-roku (dostęp 9.11.2018).

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *