Kaski motocyklowe dziecięce – co kupić?

[REKLAMA]

Gdy na motocyklu ma jechać dziecko, wtedy również ono powinno nosić odpowiedni kask motocyklowy. Jak wybierać kaski motocyklowe dziecięce, by zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo podróży jednośladem?

Dzieci również mogą korzystać z motocykli – zarówno jako pasażerowie, jak również jako kierowcy. Aby uzyskać wtedy optymalny poziom bezpieczeństwa jazdy, konieczne są kaski motocyklowe dziecięce – podobnie jak te dla dorosłych muszą zapewniać optymalną ochronę głowy w razie zdarzeń drogowych.

W sklepach możemy znaleźć obecnie różne kaski motocyklowe dla dzieci. O czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru odpowiedniego modelu?

Rodzaje kasków motocyklowych dla dzieci:

  • kaski integralne – kaski zamknięte, które zbudowane są z jednolitej skorupy, zapewniają maksymalny poziom ochrony
  • kaski szczękowe – posiadają podnoszoną i opuszczaną część szczękową, są także bardzo bezpieczne, ale cięższe od kasków integralnych
  • kaski Enduro / Cross – kaski o dodatkowo wzmocnionej konstrukcji, z daszkiem, nie posiadają wizjerów

Zatem kaski motocyklowe dziecięce dobieramy przede wszystkim do przeznaczenia – rodzaju motocyklu oraz stylu jazdy. Najbardziej uniwersalne z powyższych modeli to kaski integralne, które rekomendowane są do jazdy każdym motocyklem.

Czym powinien wyróżniać się dobry kask motocyklowy dla dziecka?

Przy doborze kasku motocyklowego przeznaczonego dla dziecka, możemy kierować się tymi samymi wskazówkami, co przy zakupie kasku dla osoby dorosłej.

Najczęściej skorupy kasków dziecięcych produkowane są z lekkich i wytrzymałych poliwęglanów, które dobrze pochłaniają wstrząsy. Wyższej klasy modele mogą być wykończone kompozytami z włókna szklanego czy carbonu.

Ważnym elementem kasku jest także szeroki wizjer, który powinien zapewniać komfortowe użytkowanie kasku. W wybranych kaskach szybki można wymieniać na inne.

Dobre kaski motocyklowe dla dzieci powinny także posiadać odpowiedni system wentylacyjny, który zapewnia ochłodę podczas cieplejszych dni. Wewnętrzna wyściółka powinna być przyjemna w dotyku i wyjmowana, aby łatwo utrzymać ją w czystości.

Ważny jest również ciężar kasku – im będzie on lżejszy, tym lepiej, ponieważ wtedy będzie wygodniejszy w użytkowaniu.

Oczywiście, nie zapominajmy również o wzornictwie – kaski dla dzieci są oferowane w wielu świetnych wzorach i kolorach, dlatego możemy dopasować je indywidualnie do preferencji małego użytkownika.

Ważny dopasowany rozmiar

Jeśli kupujemy kaski motocyklowe dla dzieci, pamiętajmy o tym, jak duże znaczenie ma dobór odpowiedniego rozmiaru.

Zbyt mały kask będzie nieprzyjemnie uciskał głowę, z kolei zbyt duży nie zapewni właściwego poziomu bezpieczeństwa podczas uderzeń – może po prostu spaść z głowy.

Po nałożeniu na głowę oraz zapięciu pod brodą kask powinien pozostać na miejscu i jego zdjęcie z głowy nie powinno być możliwe. W przeciwnym przypadku należy wybrać inny rozmiar lub model kasku.

Jeśli chcemy zakupić kask przez internet, zwróćmy uwagę na rozmiarówkę producenta. Gdy okaże się, że kask nie pasuje jednak idealnie, mamy możliwość dokonania zwrotu lub wymiany na inny rozmiar lub model.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *