Puzzle Wasgij?! – zabawa dla całej rodziny, pokarm dla szarych komórek

[REKLAMA]

Mózg to nasze centrum dowodzenia – to w nim przechowywane są nasze wspomnienia, odpowiedzialny jest za sterowanie naszymi zmysłami. To w nim „dzieje się” wszystko co ważne. Nic więc dziwnego, iż przeróżne podmioty – od firm farmaceutycznych aż po twórców programów komputerowych – przekonują nas do metody, która może nam pomóc mózg ćwiczyć. A przecież wcale nie trzeba specjalnego oprogramowania ani tym bardziej tabletek aby zmusić swój umysł do działania. Wystarczy pudełko puzzli!

Mózg puzzlomaniaka

Puzzle to z jednej strony fantastyczna rozrywka – tak dla singli, jak i całej rodziny – z drugiej zaś doskonały sposób na to, aby pobudzić szare komórki. Dzięki nim ćwiczymy kilka bardzo ważnych funkcji – począwszy od uwagi, bez której nie sposób przecież odnaleźć pasującego elementu w morzu kolorowych kwadracików przez pamięć krótkotrwałą, aż po wyobraźnię, która znacznie ułatwia składanie obrazka w jedną całość. Puzzle to idealna sesja treningowa dla naszego umysłu, która może wręcz zmniejszyć ryzyko zachorowania na demencję – pod warunkiem, iż puzzle staną się nieodłączną częścią naszego życia zanim osiągniemy typowy wiek dla tego typu schorzeń.

Bo wszelkie układanki to także fantastyczny pomysł na to, aby rozwijać mózg najmłodszych. Jak wiemy, narząd ten podzielony jest na dwie półkule o nieco odmiennych funkcjach – lewa specjalizuje się w myśleniu analitycznym, logicznym oraz sekwencyjnym rozwiązywaniu zadań, podczas gdy prawa to ośrodek naszego kreatywnego myślenia, emocji oraz intuicji, który do problemów podchodzi całościowo. Co to oznacza? To, że w trakcie układania dowolnego zestawu zmuszamy mózg do aktywności tak w jednej, jak i drugiej półkuli. W efekcie powstaje zróżnicowana sieć połączeń neuronalnych, które mogą stać się bazą dla wielu różnych zdolności.

Jeśli więc chcemy, aby mózg nasz oraz naszych dzieci stale był odżywiany, co stanowi warunek niezbędny każdej umysłowej aktywności, w efekcie zaś stał się odporny na choroby neurodegeneracyjne takie jak choćby Alzheimer i do tego rozwijał się szybko i całościowo, warto zainwestować czas i pieniądze w puzzle.

Wasgij czyli całkowicie inne puzzle

I nie sposób w tym miejscu nie zadać bardzo, ale to bardzo ważnego pytania – jakie?! Puzzle to fascynująca przygoda, która nie tylko pobudza nasz mózg, ale też ciekawość i wyobraźnię. Warto więc sięgnąć po oryginalne, intrygujące układanki, które raz na zawsze przekonają nas i naszych bliskich do tego, iż warto układać. Możliwości nie brakuje – wystarczy odwiedzić Art-Puzzle.pl, czyli najlepiej wyposażony sklep internetowy dla puzzlomaniaków. Znajdziemy tam bowiem nieograniczone możliwości wyboru! Specjalizuje się on przede wszystkim w puzzlach artystycznych, czyli wykorzystujących znane lub mniej znane dzieła sztuki jako obrazy do składania. Jednak nie trzeba wcale wiele szukać, aby zorientować się, iż sklep oferuje znacznie, znacznie więcej. A w tym jedne z najciekawszych obecnie puzzlowych propozycji, czyli serię Wasgij?!

Wasgij – czyli Jigsaw (ang. puzzle) pisane wspak to rewelacyjny pomysł holenderskiej firmy Jumbo na to, jak w nowy sposób spojrzeć na tę tradycyjną rozrywkę. Cała zabawa polega bowiem na tym, iż kupując zestaw, nie do końca wiemy co znajduje się w pudełku! Obrazek na wieczku, który zwykle jest odbiciem tego, który układamy, w tym wypadku stanowi bowiem jedynie wskazówkę, podpowiedź, która może nas naprowadzić na odpowiednie tory. Puzzle Wasgij?! są dodatkowo podzielone na pewne kategorie tematyczne, dająca pewne wyobrażenie na temat układanej sceny i stanowiące także element tej niezwykłej układanki. Są one stale poszerzane i rozwijane, jednak samo jądro serii stanowią cztery typu: Imagine, Destiny, Mystery i bodaj najbardziej klasyczny Original. W przypadku tych ostatnich będziemy próbowali wejść w buty osób, które są przedstawione na opakowaniu. Czemu? A to dlatego, iż układać będziemy właśnie to, co te humorystyczne postaci właśnie oglądają. Z kolei Mystery musimy nastawić się na to, iż układać będziemy scenę z pudełka, z tymże po bardzo, ale to bardzo nieoczekiwanej przemianie – właśnie dlatego kategoria ta uchodzi za jedną z najzabawniejszych! Zmiana to też temat przewodni puzzli Destiny – jest to jednak zmiana nieuchronna, związana z przemijającym czasem. Kreatywności zaś potrzebować będziemy decydując się na kategorię Imagine, która wymagać będzie odrobiny niekonwencjonalnej wyobraźni. Fascynującą przygodą mogą się okazać puzzle z kategorii What if?, w której układany obrazek stanowić będzie odpowiedź na pytanie „co by było, gdyby…” lub Back to, czyli kategorię prezentującą wycieczkę w przeszłość.

To co wyróżnia puzzle Wasgij?! to przełamanie konwencji, zupełnie zaskakujące podejście do rozrywki, która wydaje się nam wszystkim doskonale znana i niekiedy uznawana jest – choć bardzo niesłusznie – za nudną czy mało ekscytującą. Seria Wasgij?! to obietnica fascynującej rozrywki, której najsilniejszymi składnikami są genialne grafiki najwybitniejszych współczesnych artystów i twórców puzzli, a także zdrowa dawka humoru. Jest to coś więcej niż składanie w jedną całość kopy barwnych elementów – to sposób na to, aby pobudzić kreatywne, niekonwencjonalne myślenie, które pozwala dotrzeć do zabawnej, nieco wręcz absurdalnej krainy, pełnej nietuzinkowych postaci.

Nic więc dziwnego, iż seria ta podbiła szturmem brytyjski rynek i stanowi jedną z najbardziej rozchwytywanych przez puzzlomaniaków na Wyspach. Jest ona także jedną z najbardziej „gorących” ofert sklepu Art-Puzzle.pl – jak przyznają jego właściciele, każda dostawa rozchodzi się w tempie błyskawicznym. Wasgij?! nie sposób się oprzeć i wraz z zakończeniem jednego zestawu, nie sposób odmówić sobie kolejnych. Na całe szczęście, Jumbo ofertę tej serii stale poszerza przysparzając uciechy wszystkim fanom tych niesamowitych puzzli.

To więc chyba najlepszy sposób na to, aby ćwiczyć swój umysł. Łącząc w jedną całość nieoczywiste wskazówki i starając się rozwikłać tajemnicę, dostarczamy mu masę pożywienia. A sobie masę zabawy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *