Gwarancja bezpiecznej jazdy

[REKLAMA]

Po zimie warto zrobić dokładny przegląd swojego auta. Może okazać się, że konieczna będzie wymiana większej części elementów, niż myśleliśmy. Sprawny samochód z pewnością nie zawiedzie nas podczas wakacyjnych wyjazdów i da nam poczucie bezpieczeństwa w długich trasach. Należyta dbałość o auto i elementy jego wyposażenia pozwoli uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

Opony są najważniejsze

Będąc właścicielem auta, musisz regularnie kontrolować stan opon, a dokładniej – dwa parametry, czyli ciśnienie oraz stopień zużycia bieżnika. Zachowanie opon w optymalnym stanie zapewni stabilność oraz odpowiednią przyczepność pojazdu.

Idealnym pomysłem jest pompowanie kół azotem. Azot jest gazem, który nie jest wrażliwy na zmiany temperatury. To dzięki niemu opona nie zmienia swoich właściwości, nawet gdy się rozgrzeje. Jednak nie tylko stan opon rzutuje na bezpieczeństwo jazdy.

Ważną rolę odgrywają tarcze oraz klocki hamulcowe, a także olej. Dobry fachowiec pomoże w doborze odpowiedniego oleju, który zagwarantuje sprawną pracę silnika. Pamiętaj, że olej należy wymieniać przynajmniej raz w roku.

Z kolei klocki hamulcowe kwalifikują się do wymiany, gdy ich grubość spadnie poniżej 4 mm. Pamiętaj, aby nie zużywać ich do końca, ponieważ prowadzi to do powstawania niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nie ryzykuj bezpieczeństwem swoim oraz bliskich! Pomyśl także o innych uczestnikach ruchu drogowego.

Kto pomoże mi zadbać o opony?

Usługi wulkanizacyjne są obecnie bardzo rozpowszechnione, ponieważ coraz więcej osób posiada własny samochód. Jeśli jesteś z Legnicy lub okolic, mogę polecić Ci idealną firmę. Odwiedź stronę www.wulkanizacjalegnica.pl i przekonaj się, jak wiele rzeczy załatwisz w jednym miejscu.

Potrzebujesz przechować gdzieś opony? Nie ma sprawy – firma Decart Premio Express Serwis posiada przechowalnie opon, których obecnie nie używasz. Nie musisz już martwić się o miejsce i upychać ich w garażach lub piwnicach, zabierając sobie przestrzeń.

Możesz oddać je i mieć pewność, że zostaną przechowane prawidłowo i nie stracą swoich właściwości, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie zastanawiaj się – Decart Premio Express Serwis to przede wszystkim gwarancja usług na wysokim poziomie. Już dziś zadbaj o swoje auto i ciesz się jego niezawodnością!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *