Ubezpieczenie wakacyjne to nie wszystko. 3 ważne rzeczy do zrobienia przed wyjazdem

[REKLAMA]

Wybierając się w zagraniczną podróż, musimy się do niej odpowiednio przygotować. Nie chodzi tylko i wyłącznie o spakowanie walizek czy zaplanowanie atrakcji, które będziemy zwiedzali.
Istotne znaczenie ma również posiadanie stosownego ubezpieczenia wakacyjnego. Pamiętajmy jeszcze o kilku innych ważnych aspektach, aby nasz wyjazd był w pełni udany.

Jak przygotować się do zagranicznego urlopu?

Przygotowania do zagranicznego wyjazdu warto rozpocząć na kilka tygodni przed planowaną datą wylotu.

Przede wszystkim zacznijmy od ustalenia planu wycieczki, zakupu przewodników turystycznych oraz zaplanowania listy rzeczy do zabrania.

Pozwoli nam to uniknąć później chaosu i ewentualnych konfliktów ze współtowarzyszami podróży.

Następnie warto poświęcić trochę czasu na:

  • poznanie praw i obyczajów w kraju, do którego się wybieramy;
  • wykonanie niezbędnych szczepień;
  • zgromadzenie odpowiedniej ilości pieniędzy na wyjazd.

Dodatkowo nie zapomnijmy również o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej. Dobre ubezpieczenie wakacyjne to zdecydowanie mniej zmartwień i szeroki zakres ochrony.

 Prawa i zwyczaje w kraju docelowym

 Warto je poznać, bo uchronią nas przed ewentualną odpowiedzialnością i nieprzyjemnościami, które mogłyby nas spotkać.

To szczególnie istotne, jeżeli wybieramy się do państw arabskich, gdzie dominuje zupełnie inna kultura niż w świecie zachodnim.

Pamiętajmy, że to my jesteśmy gośćmi i w pełni powinniśmy dostosować się do obowiązujących w danym kraju praw i obyczajów.

Sprawdźmy, co jest dozwolone, a za jakie czyny grożą nam określone sankcje. Zweryfikujmy, jakie gesty u nas akceptowane, tam uznawane są za obraźliwe lub wulgarne. Dowiedzmy się, w jakim stroju możemy w pełni bezpiecznie poruszać się na ulicach, nie narażając się na zaczepki lub wrogie komentarze.

Zapiszmy sobie także kontakty do polskich placówek dyplomatycznych, które mogą nam się przydać w problematycznych sytuacjach.

Szczepienia 

Przed wyjazdem w egzotyczne miejsca, choć nie tylko tam, warto się zaszczepić. Dzięki temu unikniemy ryzyka zachorowania na poważne schorzenia, które w naszej szerokości geograficznej nie występują. W związku z czym nasz organizm nie jest na nie odporny.

Dlatego warto sprawdzić, jaki zakres szczepień obowiązuje nas w konkretnym przypadku i w jakim terminie należy je zrobić.

To o tyle ważne, że brak szczepień to ogromne prawdopodobieństwo zachorowania, a koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę astronomiczne.

Nie zapomnijmy również o zabraniu ze sobą podręcznej apteczki, zawierającej środki opatrunkowe i leki pierwszej potrzeby. Zaopatrzmy się również w kremy z odpowiednim filtrem, by zminimalizować ryzyko oparzeń słonecznych.

Pieniądze

Przygotujmy na wyjazd również odpowiednią ilość pieniędzy. Warto zawsze mieć przy sobie nie tylko karty płatnicze, ale również gotówkę.

Pamiętajmy, że nie wszędzie będziemy mogli zapłacić bezgotówkowo, a ponadto pieniądze w kieszeni dadzą nam poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie wakacyjne? 

Jeśli chcemy spędzić urlop bez przykrych niespodzianek i zmartwień, zdecydowanie warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie wakacyjne.

To parasol ochronny, który pomoże nam w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które przecież mogą się zdarzyć.

Zagraniczne wyjazdy to zwiedzanie zabytków, windsurfing, żeglowanie, a także wiele innych atrakcji. Choć nie bierzemy tego pod uwagę, podczas takich aktywności stosunkowo łatwo o wypadek. Nietrudno wyobrazić sobie sztorm i problem z zawinięciem do portu, jeśli wypłynęliśmy na morze. Ewentualna akcja poszukiwawcza i ratownicza może być naprawdę kosztowna. Posiadając polisę nie będziemy musieli płacić za nią z własnej kieszeni.

Co więcej, jeśli to my wyrządzimy komuś krzywdę, niszcząc jego własność, wówczas także możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Wyobraźmy sobie, że wybiegając z morza przebiegamy przez czyjś ręcznik, zgniatając leżący na nim telefon. Koszty naprawy mogą być wysokie i musielibyśmy je pokryć z własnych środków bez odpowiedniej polisy.

Ubezpieczenie wakacyjne przydaje się również w sytuacji kradzieży lub zniszczenia naszego bagażu , wówczas możemy liczyć na zwrot kosztów za utracone rzeczy.

Więcej informacji na temat polisy znajdziemy na stronie: https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-itravel.htm

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *