Podwyżki w Biedronce! Jakie zarobki dla kasjera w 2020 roku?

[REKLAMA]

Od 2020 roku wchodzą obiecane podwyżki dla pracowników Biedronki. Chcesz pracować w dyskoncie? Sprawdź, ile możesz zarobić!

Ile można zarobić w handlu? Na jakim stanowisku najbardziej się opłaca? Sieć Biedronka o podwyżce dla pracowników wspominała w grudniu 2019 roku. Było to związane między innymi ze wzrostem płacy minimalnej. Wyższe zarobki dotyczą 57 z 67 tys. zatrudnionych przez Biedronkę w Polsce.

Lubisz polować na promocje w Biedronce i ciekawi Cię, jak wyglądają pensję pracowników? Zobacz, ile zarobią poszczególni pracownicy w Biedronce w 2020 roku.

Minimalna płaca i średnia krajowa 2020

Przy tym warto uwzględnić fakt, że aktualnie minimalna płaca w Polsce wynosi 2250 brutto, czyli 1634 zł netto. Średnia krajowa jest na poziomie prawie 5 tys. brutto. Z czego aż 53% Polaków deklaruje, że nie zarabia więcej niż 3 tys. zł miesięcznie na rękę.

Czy w dyskontach da się dobrze zarobić?

Coraz częściej mówi się, że wbrew obiegowej opinii w dyskontach można naprawdę dobrze zarobić. Sprawdź, ile zarabiają pracownicy Biedronki w zależności od miasta, jak i stanowiska pracy.

Co więcej, warto mieć na uwadze, że prócz omówionych podwyżek, pracownicy Biedronki dostają także różne premie i dodatki, uzależnione od efektów pracy, czy stażu. Tym samym  pensje poszczególnych pracowników mogą się od siebie różnić.

Ile zarabiają pracownicy Biedronki?

Zarobki pracowników Biedronki są uzależnione od stref podzielonych według wielkości miasta. Pierwsza z nich to strefa A, czyli małe miasta i wsie, duga to strefa B z większymi miastami, a trzecia to strefa C obejmująca największe miasta.

Tym samym kolejno: w strefie A kasjer zarobi 3 250 brutto z premią na start, w strefie B – 3 450 zł, a w strefie C 3600 brutto.

Dla osób na stanowisku kierownika, przy uwzględnieniu premii będą to kwoty: 4150, 4500 oraz 4800 zł.

Jacy pracownicy mogą liczyć na podwyżki?

Podwyżki dla pracowników Biedronki dotyczą konkretnych stanowisk. Większą wypłatę w 2020 roku otrzymają pracownicy sklepów, sprzedawcy, sprzedawcy-kasjerzy, osoby pracujące w centrach dystrybucyjnych: magazynierzy, czy inspektorzy ds.administracyjno-magazynowych. Wyższa pensja warunkowana jest także otrzymaniem za ubiegły rok pracy oceny minimum na poziomie „zgodnie z oczekiwaniami”.

Pensja na kierowniczych stanowiskach

Nie da się ukryć, że najwięcej w Biedronce zarobią kierownicy sklepów. Tutaj także te kwoty będą różniły się w zależności od wielkości miasta. Najmniej zarobią ci, którzy zajmują się sklepami w małych miastach i na wsiach – 5 900 brutto po uwzględnieniu premii, w średnich miastach – 6 2000 brutto, w Warszawie i większych miastach 6 500 brutto.

Ile wzrośnie pensja stałych pracowników?

Pensja stałych pracowników wzrośnie o kilkaset złotych miesięcznie, w zależności od tego, czym się zajmują. Pracownicy sklepów mogą liczyć na podwyżki od 100 do 350 złotych miesięcznie, a pracujący w centrach dystrybucyjnych od 150 do 500 złotych miesięcznie. Rozbieżności w kwotach zależą od stref zatrudnienia, jak i obejmowanego stanowiska.

Pracownicy Biedronki z roku na rok zarabiają coraz lepiej. Co więcej, sama sieć sklepów także się rozrasta. Szacuje się, że do końca 2019 roku sieci Jeronimo Martins udało się otworzyć aż 3000 sklepów w całej Polsce. Zapowiada się kolejny dobry rok dla jednego z ulubionych dyskontów Polaków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *