Stylowe oświetlenie w nowoczesnym salonie

[REKLAMA]

Po zmierzchu najczęściej dużo czasu spędzamy w salonie – relaksujemy się, oglądamy telewizję, czytamy książki, rozmawiamy z innymi członkami rodziny. Warto więc zadbać o to, aby w tym pomieszczeniu towarzyszyło nam atrakcyjne światło. Na co warto się zdecydować, gdy urządzamy salon w nowoczesnym stylu?

Nowoczesne przestrzenie wyróżniają się przede wszystkim prostym umeblowaniem bez zbędnych dekoracji oraz chłodną kolorystyką. Aby dopełnić takie właśnie wnętrze, warto także dobrać ciekawe oświetlenie. Razem z nim będziemy w stanie uzyskać bardzo dobry efekt – nie tylko wizualny, ale również praktyczny.

Stylowe oświetlenie w nowoczesnym salonie może mieć różne postaci. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zdecydować się na różne źródła światła. Sama lampa sufitowa to za mało, gdy zależy nam na uzyskaniu klimatycznie wyglądającej przestrzeni.

W nowoczesnych mieszkaniach i domach często montuje się sufity podwieszane. W takim suficie możemy zamontować oczka świetlne albo taśmy LED do oświetlenia liniowego. Takie oświetlenie może także zmieniać kolory, gdy zdecydujemy się na taśmę RGB!

Gdy jednak nie możemy zamontować sufitu podwieszanego, warto wybrać oświetlenie ogólne w formie lamy sufitowej. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się lampy o intrygujących i oryginalnych formach, na przykład modne ostatnio lampy molekularne, lampy z drucianymi kloszami, lampy okrągłymi, szklanymi kloszami oraz te w futurystycznych kształtach, na przykład okręgu podwieszonego pod sufitem. Warto sprawdzić przede wszystkim lampy Philips, ponieważ w ofercie tego producenta znajdziemy wiele kapitalnych modeli. W ofercie Philips znajdziemy też system Hue pozwalający na tworzenie różnych scenerii świetlnych!

Oprócz takich lamp warto wybrać także te dekoracyjne i dające punktowe światło. Możemy zdecydować się na lampę podłogową, którą ustawimy przy kanapie lub fotelu. Możemy wybrać także ozdobne lampy stołowe. Ostatnim hitem są również różne girlandy świetlne – we wnętrzach nowoczesnych świetnie sprawdzą się te w formie sznura żarówek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *