dywany do przedpokoju

Jaki dywan wybrać do przedpokoju?

[REKLAMA]

Wybierając dywan do przedpokoju należy przede wszystkim kierować się praktycznym zastosowaniem. Oczywiście, warto, by dywany takie były również estetyczne i designerskie, jednak nie da się ukryć, że przedpokój to miejsce użytkowe. I taki powinien być dywan w nim się znajdujący.

Czym się kierować?

Praktyczne zastosowanie wykładziny dywanowej w przedpokoju jest nie do podważenia. Z pewnością, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego dywan został utkany. W kategorii dywan do przedpokoju najbardziej sprawdzają się dywany wytworzone z włókien syntetycznych, takie jak dywany polipropylenowe, dywany akrylowe, czy dywany wiskozowe. Są to modele lekkie, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia takich dywanów nie blaknie zbyt szybko, co oznacza, że będą nam służyć przez dłuższy czas. Sam dobór kształtu dywanu do przedpokoju wynika z tego, jak duży i jak usytuowany jest przedpokój.
Do długich i wąskich przedpokojów poleca się dywaniki prostokątne o wzorach minimalistycznych. Natomiast, dywan do przedpokoju większego i łączącego się z salonem może być nieco bardziej widowiskowy. Ze względu na praktyczne zastosowanie poleca się do przedpokoju dywany gładkie. Musimy też pamiętać o tym, że przedpokój jest poniekąd „wizytówką” domu, co oznacza, że warto wybierać modele estetyczne. Podłużne i wąskie chodniki sprawdzą się w przedpokojach wąskich, a do wnętrz kwadratowych i nieco szerszych warto wybierać modele okrągłe i kwadratowe. Zastosowanie się do powyższych zasad sprawi, że bez wątpienia dobrze wytypujemy dywan do przedpokoju jaki idealnie podkreśli charakter tego miejsca jako swego rodzaju ciągu komunikacyjnego dla całego domu. Jeżeli chodzi o wybarwienie dywanów do przedpokoju to w tym wypadku również warto kierować się praktycznymi wskazówkami i wybierać chodniki ciemniejsze. Przy wyborze dywanu do przedpokoju warto także kierować się tym, by miał antypoślizgową warstwę od spodu. Na pewno zaś należy wystrzegać się dywanów o wysokim runie bądź wykonanych z delikatnych materiałów takich jak bawełna. Te lepiej zostawić do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń takich jak salon lub gabinet.

Dodatkowe podpowiedzi aranżacyjne

Jeśli już wybierzemy dywan pod względem praktycznym to możemy zastanowić się też nad jego designem. Bieżniki przedpokojowe mogą bowiem mieć różny kształt, wzór i wybarwienie. Jeżeli chcemy wybrać dywanik modny to wystarczy zdecydować się na wzory geometryczne lub czarno – białe. Poza tym, ostatnie trendy wskazują na dywany patchworkowe, będące mieszanką różnych wzorów oraz kolorów.
Dlatego, właściciele nowoczesnych wnętrz powinni się na nie zdecydować. Dodatkowo, taki dywan od razu zachęci gości do tego, by zapoznać się z dalszą częścią domu. Wyroby syntetyczne, dywany ze sznurka, dywany z juty, chodniki, bieżniki, dywany patchworkowe – wszystkie te modele będą praktyczną ozdobą każdego przedpokoju. W związku z czym, warto sugerować się wskazówkami zamieszczonymi powyżej. To pomoże nam dobrze wystylizować „wizytówkę” domu jaką jest przedpokój.

One comment

  1. Dywany w przedpokoju prezentują się bardzo dobrze, ale niestety nie jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż szybko się brudzą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *