Patera, taca, misa – nietypowe zastosowanie akcesoriów

[REKLAMA]

Patera, taca i misa to akcesoria, które można znaleźć praktycznie w każdym domu. Zazwyczaj patera służy do serwowania ciast i innych łakoci. Na tacy podawane są posiłki lub przenoszone inne akcesoria. Misa zaś wykorzystywana jest do przechowywania wszelkiej maści produktów spożywczych – owoców, warzyw, orzechów, bakalii. Okazuje się jednak, że te trzy typowo kuchenne elementy zastawy, mogą być wykorzystywane w nieco inny sposób. To ciekawe rozwiązanie służące aranżacji wnętrz oraz porządkowaniu i organizacji przestrzeni. Oto kilka alternatywnych zastosowań dla patery, tacy czy misy.

Patera jako organizer do łazienki

  Patera w łazience – brzmi co najmniej dziwnie? Ależ skąd! Patera może zostać wykorzystana jako kilkupoziomowa półka alternatywna. Można na niej wyeksponować kosmetyki, perfumy, a nawet biżuterię. Jeżeli więc mamy odpowiednią przestrzeń na taki element wyposażenia, warto się w niego wyposażyć. To świetny sposób na oszczędność miejsca, lepszą organizację przestrzeni oraz odświeżenie wnętrza łazienki w nieco nietypowy sposób. W każdym razie nikt nigdy nie powiedział, że patera to akcesorium wyłącznie kuchenne. Najlepszym modelem do eksponowania kosmetyków i biżuterii jest ten wykonany z przezroczystego szkła lub metalu.

Patera jako niebanalny świecznik

  Świeczki to element, który pojawia się w wielu wnętrzach – pokojach, sypialniach, salonie czy łazience. Dzięki nim można nadać wnętrzu nastrojowego, przytulnego klimatu. Na piętrowej paterze można rozstawić kilka – kilkanaście niewielkich podgrzewaczy, które zapalone po zmroku będą łagodnie otulać przestrzeń. Jednopoziomowa patera może zostać wykorzystana do ustawienia obok siebie świec o różnych wielkościach – małej, średniej i dużej. Najlepiej wybrać model wykonany ze szkła. W przypadku zabrudzeń najłatwiej go umyć.

Taca jako podstawka na kosmetyki, świece i inne drobiazgi

  Taca także nie musi spełniać swojej podstawowej funkcji. Odpowiednio dobrany model może zostać wykorzystany jako podkładka. Jeżeli mamy tendencję do przechowywania kosmetyków i biżuterii „na wierzchu”, możemy zorganizować sobie taką nietypową podstawkę. Taca świetnie sprawdzi się również jako podstawa pod świece. To świetny sposób na dodanie niebanalnego elementu do aranżacji salonu, sypialni czy łazienki. Takie rozwiązanie zapewnia porządek i sprawia, że wszystko jest zawsze na swoim miejscu.

Taca jako organizer w gabinecie

  Taca to element wyposażenia, który może być wykorzystany w gabinecie. Dzięki niej w przestrzeni biurowej może szybko zapanować porządek. Taca bywa wykorzystywana jako organizer do przechowywania m.in. korespondencji, dokumentów oraz wszelkiego rodzaju notesów. Mniejsze tace mogą być użyte do składowania przyborów biurowych (długopisów, ołówków, taśmy klejącej itp.).

Misa jako organizer na drobiazgi w przedpokoju

  Misy chętnie wykorzystywane są jako organizery w przedpokoju. To świetne miejsce do przechowywania kluczy do mieszkania, kluczyków do samochodu, portfela czy innych drobiazgów, które warto mieć zawsze pod ręką. Doskonałym modelem będzie misa drewniana, szklana lub kolorowa. Postawienie takiego organizera w przedpokoju sprawi, że wszystkie drobiazgi zawsze będą pod ręką, a wnętrze nabierze charakteru.

Misa jako wazon na kwiaty

  Misa może zostać wykorzystana jako wazon na krótko cięte kwiaty. Taki wazon będzie z powodzeniem zdobił stół w jadalni lub stolik kawowy w salonie. Misa może również posłużyć jako dekoracyjna doniczka – na niewielkie kwiaty doniczkowe lub zioła na parapecie w kuchni.

 

One comment

  1. Misa zawsze świetnie się sprawdzi do przechowywania różnych przedmiotów. Bardzo dobra dekoracja i fajne urozmaicenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *