Jak wybrać odpowiednie plisy okienne do salonu?

[REKLAMA]

Na przytulność i funkcjonalność wnętrza wpływa wiele czynników, znaczenie ma nawet aranżacja okna. Warto zadbać o to, aby prezentowała się nienagannie, była spójna z pozostałymi elementami wyposażenia. Do nowoczesnego salonu świetnie sprawdzą się plisy, czyli stylowe przesłony okienne, które stanowią praktyczną dekorację. Wyróżniają się one na tle innych rolet tym, że są składane w harmonijkę. Jeśli komuś marzy się efektowna dekoracja, to warto postawić na żaluzje plisowane. Można je całkowicie podciągnąć, przez co stają się niemalże niewidoczne i pozwalają na doświetlenie całego pomieszczenia.

Idealne plisy okienne do salonu, czyli jakie?

Plisy okienne to świetna opcja do salonu, sprawdzą się one na każdym oknie, bez względu na wymiary i kształty. Prezentują się bardzo efektownie zarówno na dużych przeszkleniach, jak i oknie o niewielkich wymiarach. Za pomocą plis można podkreślić nowoczesny salon, są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Pozbawiono je problematycznego łańcuszka i sznurka, co ma szczególne znaczenie w domu z małymi dziećmi i zwierzętami. Żaluzje plisowane cenione są za szczelne przyleganie do szyby, dzięki czemu do pomieszczenia nie wdziera się po bokach światło. Zwiększa się również poczucie prywatności, bo nikt nie będzie podglądać z ukrycia, przyczajony przy szybie. Rolety plisowane dają niemalże nieograniczone możliwości regulowania ilości światła wpadającego do pokoju dziennego, dzięki czemu można stworzyć warunki sprzyjające wypoczynkowi, pracy, oglądaniu telewizji czy grania w gry. Do nowoczesnego salonu idealne będą plisy w minimalistycznym wydaniu, stonowanej kolorystyce. Świetnie odnajdą się także w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym, boho, elektrycznym, hampton. Warto wybrać rolety wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, zabrudzenia i promieniowanie słoneczne. W zależności od materiału wykonania, można liczyć na pochłanianie lub odbijanie światła.

Jak wybrać odpowiednie rolety plisowane?

Podczas wybierania rolety plisowanej należy zastanowić się nad tym, jak dobrać właściwą kolorystykę. Uniwersalne będą modele w wersji monochromatycznej, w odcieniach szarości, bieli, beżu. Stonowana kolorystyka sprawdzi się w każdym oknie, będzie pasować do dowolnej aranżacji. Poszczególne tkaniny w roletach różnią się nie tylko kolorami, ale też fakturami i poziomem połysku. Jeśli komuś zależy na tym, aby stworzyć spójną całość aranżacyjną, to najlepiej będzie postawić na kolory harmonijne. Oczywiście rolety mogą być kontrastującym akcentem w wyrazistym kolorze. W salonie niezbyt sprawdzają się rolety wykonane z materiału typu blackout. Jest to pomieszczenie, które powinno być dobrze doświetlone, dlatego warto wybrać modele z tkaniny o większym poziomie transparentności. Jeśli jednak domownicy borykają się z nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, to sprawdzą się plisy wykonane z tkanin zaciemniających. Istotne jest także to, aby materiał wykonania był dobrej jakości, w przeciwnym razie relatywnie szybko straci swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *