Rolety w domu jednorodzinnym. Dlaczego warto postawić na trwałe rozwiązania?

[REKLAMA]

Właściciele domów jednorodzinnych, szczególnie na etapie budowy, mają mnóstwo możliwości wykończenia wnęki okiennej. Wielu z nich, zamiast wybierać tradycyjne zasłony, stawia na rolety.

  1. Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?
  2. Funkcjonalna brama garażowa

Rolety okienne sprawdzają się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Można je zamontować w każdym oknie, niezależnie od jego wielkości, kształtu czy lokalizacji. To rozwiązanie uniwersalne i coraz chętniej wykorzystywane, a także cechujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Idealne rolety to takie, które wyglądają estetycznie, stanowią ozdobę domu, a jednocześnie zapewniają odpowiedni poziom zaciemnienia wnętrza i ochronę przed spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Inwestorzy mają do wyboru dwie opcje – rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te pierwsze są nieco droższe niż drugie, jednak mają wiele dodatkowych zalet. Nie tylko zapewniają odpowiednie zaciemnienie, ale również znacząco wpływają na zapotrzebowanie energetyczne budynku. Między oknem a roletą tworzy się bowiem przestrzeń wypełniona powietrzem, stanowiąca dodatkową izolację. Dzięki temu budynek wolniej się wychładza zimą i nagrzewa latem, a co za tym idzie, łatwiej utrzymać wewnątrz odpowiednia temperaturę, której nie trzeba sztucznie regulować. Rolety zewnętrzne z oferty dostępnej na https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne nadają się do wszystkich okien, również okien dachowych i tych o niestandardowych wymiarach. Montaż niektórych z nich wiąże się jednak ze sporym remontem lub musi zostać wykonany na etapie budowy domu lub wykończenia elewacji. W tego rodzaju roletach okiennych montowane są często automatyczne systemy ułatwiające obsługę, wykorzystujące zdobycze nowoczesnych technologii, np. czujniki zmierzchu lub sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie.

Prostszym, ale równie atrakcyjnym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne. Można je zamontować w dowolnym czasie, ponieważ zwykle nie wymagają prac tynkarskich. Rolety klasyczne to najtańsza, a jednocześnie najprostsza wersja rolet wewnętrznych. Wystarczy powiesić je na ramie okiennej za pomocą dołączonych do zestawu haków i gotowe – można bez przeszkód korzystać z rolety! Coraz częściej jednak w domach i mieszkaniach pojawiają się dekoracyjne rolety rzymskie, a także rolety okienne dzień/noc. Oba modele są równie atrakcyjne wizualnie i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego łatwo je dopasować do każdego wnętrza. Ich montaż nie wymaga wiercenia otworów w oknie lub ramie okiennej, dlatego jeśli zajdzie konieczność ich wymiany, demontaż nie pozostawi po sobie widocznych śladów. Tego rodzaju osłony okienne są wykorzystywane na szeroką skalę, jednak w wielu przypadkach wymagają zastosowania dodatkowych prowadnic, utrzymujących roletę przy powierzchni okna. Ich szeroki wybór można znaleźć na stronie https://www.roletyalu.pl/.

Funkcjonalna brama garażowa

Roleta okienna co do zasady służy do zasłaniania okien, jednak mechanizm jej działania został rozbudowany i wykorzystany do stworzenia funkcjonalnych bram garażowych. Bramy rolowane i segmentowe sprawdzają się w domach, w których przed garażem nie ma zbyt wiele miejsca na skrzydła drzwiowe. Jak wynika z oferty dostępnej na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy, tego rodzaju bramy można wykorzystywać nie tylko w prywatnych domach, ale również w lokalach przemysłowych. Te nowoczesne bramy garażowe zapewniają wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo, których pragnie każdy właściciel domu.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *