Jakie rolety wewnętrzne do domu wybrać?

[REKLAMA]

Rolety wewnętrzne to rozwiązanie, do którego nie trzeba zachęcać dzisiaj niemalże nikogo. Problemy mogą pojawić się jednak przy ich wyborze. Wszyscy, którzy kupują rolety okienne po raz pierwszy, bardzo często zastanawiają się, jakie spośród nich będą najlepsze. Sprawdźmy więc, jakie mamy dzisiaj możliwości!

Rolety dzień noc

Jeśli interesują nas rolety wewnętrzne które pozwolą nam na płynną regulację stopnia nasłonecznienia oraz kąta padania światła, nasza uwaga powinna skoncentrować się na roletach określanych jako dzień noc. Ich cechą charakterystyczną jest oryginalna konstrukcja, bazująca na dwóch naprzemiennie usytuowanych pasach: transparentnej siateczce oraz materiale zaciemniającym. Poza pełnym zaciemnieniem, rolety dzień noc pozwalają także na pozostawienie prześwitów przy całkowicie opuszczonej zasłonie. Jedyne, co musimy zrobić, aby uzyskać taki efekt, to nałożyć na siebie pasy zaciemniające. Będą one rewelacyjnym wyborem do miejsc pracy, jak i salonów, pokojów dziecięcych lub sypialni, w których zwykliśmy spędzać czas na wiele sposobów. Wszyscy, którzy pragną zobaczyć, jak prezentują się z bliska rolety dzień noc, mogą zrobić to w sklepie rolety Katowice.

Rolety wewnętrzne wolnowiszące

Rolety okienne wolnowiszące nadają się doskonale do zaciemnienia dużych powierzchni oraz niestandardowych okien. Często stosuje się je także w starym budownictwie. Są to rolety wewnętrzne montowane nie do ramy, a ściany, wnęki okiennej lub sufitu, dzięki czemu umożliwiają zasłonięcie całego okna. To klasyczne, podstawowe rolety, dostępne w wielu kolorach i wariantach.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie znakomicie łączą w sobie cechy klasycznych rolet oraz zasłon. Ich elegancki charakter pasuje do wnętrz takich jak sypialnia, pokój dzienny oraz kącik dziecka. Rolety wewnętrzne, nazywane rzymskimi, w odróżnieniu od innych modeli nie układają się „na prosto”, a w oryginalne, stylowe falbany (zakładki). Dzięki temu efektownie prezentują się na oknach, a przy tym wprowadzają do wnętrz ciepły, przytulny wystrój. Rolety rzymskie będą idealnym wyborem w aranżacjach skandynawskich, boho, czy klasycznych.

Rolety wewnętrzne w kasecie

Rolety wewnętrzne w kasecie to niezwykle często wybierane dzisiaj rolety na okna. Możliwość schowania materiału w specjalnej obudowie pozwala zabezpieczyć go przed zabrudzeniami, kurzem, uszkodzeniami, a także płowieniem. Sama kaseta sprawia ponadto, że nasza roleta będzie prezentować się bardzo estetycznie i minimalistycznie, nie rzucając się w oczy. Rolet okienne tego rodzaju możemy zamontować w sposób bezinwazyjny, niewymagający ingerencji w ramę. Zaletą rolet w kasecie jest również to, że za sprawą dwóch bocznych prowadnic doskonale przylegają one do całej powierzchni okna. Nie prowadzi to do powstawania prześwitów, niepożądanych ruchów podczas wiatru, czy zaginania się materiału.

Rolety plisowane

Rolety wewnętrzne to także plisy, dostępne w sklepie rolety Katowice To specyficzny, bardzo ciekawy rodzaj rolet, ponieważ z ich pomocą możemy zasłonić dowolny fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Plisowane rolety okienne przyjmują postać charakterystycznej harmonijki. Zmiana ich położenia odbywa się na kilka sposobów, m.in. z wykorzystaniem uchwytów, sznurków i koralików lub elektrycznie. Z takimi roletami wewnętrznymi możemy pozwolić sobie na szeroki zakres regulacji nasłonecznienia, uwzględniając porę dnia, jak i indywidualne preferencje. Rolety plisowane szczególnie dobrze sprawdzają się na oknach w kuchni, spiżarni, czy łazience.

Rolety na okna dachowe

Okna zlokalizowane na użytkowym, mieszkalnym poddaszu również będą wymagać dodatkowej ochrony przed słońcem. Jeśli pragniemy zredukować temperaturę panującą na poddaszu, warto rozważyć zakup rolet na okna dachowe. Są to rolety wewnętrzne, które doskonale przylegają do całej szklanej powierzchni, zapewniając skuteczną ochronę przed promieniami UV, brak prześwitów, jak i bezpieczne ułożenie nawet przy uchylonym oknie. Rolety okienne na okna dachowe to jedne z modeli, które znajdują się w sklepie rolety Katowice.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *