Koniec sezonu windsurfingowego – co dalej?

[REKLAMA]

Odkąd windsurfing stał się tak popularną dyscypliną sportu i odkąd uprawiać go można bez najmniejszych przeszkód w praktycznie całej Polsce, zaobserwować można wzmożone zainteresowanie tą dyscypliną.

Z roku na rok przybywa chętnych do jej uprawiania. Wraz z początkiem sezonu nadmorskie plaże oraz okolice największych akwenów wodnych zapełniają się miłośnikami pływania na desce z żaglem. Spotkać ich można przez całe lato, i jeszcze zwykle we wrześniu. Bo w Polsce, sezon na windsurfing trwa właśnie od początku maja do końca września. To oznacza, że jest to pięć długich miesięcy do tego by korzystać ze wspaniałych warunków do nauki windsurfingu oraz doskonalenia swoich umiejętności. I przyznać trzeba, że warunki mamy tu naprawdę dobre. Zwłaszcza nad Bałtykiem, na Półwyspie Helskim. Zatoka Pucka to chyba najbardziej ulubione miejsce przez polskich windsurferów. Nie bez powodu – panują tam idealne warunki wietrzne oraz szereg innych udogodnień dla windsurferów.

A więc te pięć miesięcy to naprawdę sporo żeby porządnie wyszaleć się na desce. Niemniej jednak wraz z końcem września wielu zapaleńców i największych fanów tych dyscyplin odczuwa rozczarowanie, że to już i, że kolejny sezon dopiero za kilka osiem długich miesięcy. Większość z nich nie wyobraża sobie tak długiej przerwy, dlatego koniec sezonu windsurfingowego w Polsce nie oznacza dla nich końca sezonu w ogóle.

Korzystają oni z zagranicznych baz windsurfingowych, których jest cała masa – zarówno w Europie jak i na świecie. Wyjazdy do nich organizować można na własną rękę lub korzystając z polskich szkół windsurfingowych. Często organizują one np. obóz windsurfingowy właśnie poza granicami Polski, na który można się wybrać z grupą innych kursantów. Ewentualnie szukać szkoły na własną rękę, lub jeśli umiejętności pozwalają na samodzielne pływanie po prostu wybrać interesujący nas kierunek wyjazdu, sprawdzić dostępność baz windsurfingowych i po prostu połączyć wypoczynek z pływaniem na desce.

Wśród wybieranych przez windsurferów kierunków popularnością cieszą się przede wszystkim Wyspy Kanaryjskie, na czele z Fuerteventurą. Chętnie wybierany jest również Egipt, Turcja, Grecja, Włochy, a z jeszcze bardziej egzotycznych kierunków Republika Zielonego Przylądka. To tylko niektóre, najpopularniejsze destynacje. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *