Najlepsze konto osobiste. Zobacz, ile możesz zyskać

[REKLAMA]

Nie da się jednoznacznie określić, które konto bankowe jest najlepsze. Zawsze trzeba je dopasowywać do swoich potrzeb. Polacy najczęściej wybierają te, które generują najmniej kosztów. Dzisiaj najchętniej otwierane są takie, za które się nie płaci. Okazuje się jednak, że również inne czynniki mają wpływ na wybór konta w banku. Dowiedzcie się jakie.

Konto za 0 złotych

Rzeczywiście można dzisiaj otwierać konto osobiste, które jest w pełni darmowe. Bezpłatne jest zarówno otwarcie takiego rachunku, jak i jego prowadzenie. Właściciel rachunku nie płaci wtedy za realizację przelewów ani za wypłatę gotówki z bankomatu w Polsce i na całym świecie.

Do tej pory za konto trzeba było płacić kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przyznacie, że wybór konta darmowego to zysk w kwocie nawet kilkuset złotych w skali roku? Czemu więc z tego nie korzystać?

Konto online

Większość Polaków deklaruje, że już korzysta albo planuje otworzyć internetowe konto osobiste. Platforma online pozwala zarządzać finansami na wielu płaszczyznach. To nie tylko możliwość realizacji przelewów, ale również opcja zakładania lokat w banku, a nawet zaciągania kredytów gotówkowych na dowolny cel.

Biorąc pod uwagę fakt, że konto online pozwala zaoszczędzać sporo czasu, bo już nie trzeba stać w długich kolejkach w oddziałach instytucji bankowych, taka opcja wydaje się być optymalną. Daje też ogromny komfort zarządzania zgromadzonymi środkami o dowolnej porze, w dowolnym miejscu na całym świecie.

Realny zarobek

Banki kuszą potencjalnych klientów coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Co ciekawe, dzisiaj zakładając konto osobiste, można liczyć na dodatkowy zarobek. Banki proponują zwrot środków o określonej wartości za wykonanie konkretnej ilości transakcji przy wykorzystaniu karty płatniczej podpiętej do rachunku. Dają też premie pieniężne za wpływy o określonej wartości.

Jeśli klient spełni wszystkie warunki prowadzenia takiego konta, może cieszyć się realnym zarobkiem na poziomie nawet kilkuset złotych rocznie. Czasem banki wynagradzają swoich klientów również gadżetami – do konta dodają na przykład tablet. Znanym bonusem jest również przyznawanie rabatów za płatności kartą w danych sklepach. 5% albo 10% zniżki za zakupy to przecież spory zysk.

Podsumowanie

Pamiętajcie, by konto osobiste zawsze wybierać zgodnie ze swoimi potrzebami. Jedni wybiorą konto w pełni darmowe, inni postawią raczej na obsługę na najwyższym poziomie. Ci, którzy chcą generować oszczędności albo liczą na konkretne zyski, będą patrzeć na dodatkowe bonusy.

Warto przeglądać rankingi najlepszych kont bankowych. Takie publikowane są przez same banki przynajmniej raz w miesiącu. Należy pamiętać, że z łatwością można przenosić rachunki do innych banków, jeśli tylko to, które posiadamy, nie spełnia już naszych oczekiwań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *