5 najpopularniejszych produktów bankowych

[REKLAMA]

Banki proponują coraz więcej produktów, wciąż poszerzając swoją już bogatą ofertę. Dzięki nim zyskujemy nowe możliwości i swobodę, a także oszczędzamy czas. Zobacz, jakie produkty bankowe cieszą się największą popularnością wśród konsumentów – oto nasz TOP 5.

Większość produktów bankowych to bardzo wygodne narzędzia, które dają nam swobodne w zarządzaniu naszymi finansami. Bez wielu z nich nie wyobrażamy sobie funkcjonowania, np. bez konta oszczędnościowego czy aplikacji mobilnej. Poniżej 5 najpopularniejszych produktów bankowych.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to możliwość zbiorowego inwestowania. Nasze środki są lokowane w różne instrumenty, inwestycje, papiery, akcje, obligacje czy bony skarbowe. W Polsce podmioty, które mogą zarządzać funduszami, to spółki akcyjne zwane Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych. Można zainwestować w kilka funduszy, ale musimy mieć świadomość, że wpływa to na ryzyko. Do wyboru mamy też fundusze otwarte oraz zamknięte – zanim podejmiesz decyzję, warto poradzić się doradcy w banku.

Konto bankowe

Konto bankowe to w dzisiejszych czasach podstawa – trudno wyobrazić sobie prowadzenie finansów bez niego. Jest zdecydowanie najpopularniejszym produktem w ofercie banków, a tym bardziej od czasu, kiedy można je obsługiwać z urządzeń mobilnych. Wystarczy jedynie zalogować się na stronie konta i można zapłacić rachunek, kupić wybrany przedmiot w sklepie internetowym, przelać pieniądze za czynsz itd. W tej grupie znajdują się także konta oszczędnościowe – zresztą  najpopularniejszy typ konta to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR.

Aplikacje mobilne

Coraz większą popularnością cieszą się także aplikacje mobilne. Znacznie upraszczają nam one zarządzanie finansami. Są wyjątkowo funkcjonalne. Można szybko sprawdzić stan konta, wykonać przelew i opłacić np. bilet na pociąg, a także zrobić szybkie zakupy. Żyjemy w czasach, kiedy bankowość mobilna wyprzedza systemy internetowe. Dzięki aplikacjom na smartfonie mamy dostęp do konta niemal w każdym miejscu i o wybranej porze. Nic dziwnego, że wraz z duchem czasu podąża coraz więcej instytucji.

Lokaty

Lokaty obecnie nie są już tak popularne jak jeszcze kilka lat temu. Był to jeden z najchętniej wybieranych produktów finansowych w Polsce. Obecnie jednak niskie odsetki zniechęcają do zakładania lokat, gdyż oznaczają niewielki zysk. Wolimy wpłacać środki na konto oszczędnościowe i mieć do nich dostęp zawsze. Pieniędzy przechowywanych na lokacie lepiej zaś nie ruszać, gdyż grozi to naliczeniem odsetek.

Kredyty

Połowa Polaków spłaca jakiś kredyt – zwykle hipoteczny, samochodowy, konsolidacyjny lub też gotówkowy. Są one tak popularne, że nic dziwnego, iż banki wciąż poszerzają swoją ofertę i prześcigają się w nowych promocjach. Dla nas zaś to dość wygodny sposób, aby spełnić mniejsze lub większe marzenia albo pokryć bieżące potrzeby.

2 komentarze

  1. Pingback: Socjologia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *