Wyjątkowe obiady na wynos w dobie pandemii

[REKLAMA]

Pandemia mocno wpłynęła na nasze codzienne życie, zarówno pod względem zawodowym, jak i dostępu do różnych usług. Wśród najbardziej dotkniętych branż znalazła się gastronomia, ponieważ lokale tego typu na długi czas musiały się zamknąć. Jest jednak opcja posiłków „na wynos” – czy warto z niej korzystać?

Wygodne rozwiązanie dla każdego

Wyjście do restauracji to nie zawsze tylko rozrywka, dla wielu osób to po prostu konieczność. Nie każdy ma czas na gotowanie obiadu, ale ciągle jest potrzeba by zjeść smaczny, pełnowartościowy posiłek. Jeszcze przed pandemią wiele restauracji realizowało zamówienia na wynos, a teraz to jedyna szansa na prowadzenie dalej swojej kulinarnej działalności.

Jedzenie z dowozem do domu nie jest wiele droższe od tego zamawianego na miejscu, nierzadko lokal w ogóle nie dolicza kosztów dowozu albo transport gratis dotyczy określonej odległości. W niektórych restauracjach gotowe posiłki można odbierać osobiście.

Płatności najczęściej realizowane są online albo kartą, więc kontakt z kurierem ograniczony jest do minimum. Potrawy są przewożone w specjalnych opakowaniach, dzięki czemu po dotarciu do klienta są dalej ciepłe i w nienaruszonym stanie. Zamówić można niemal wszystko: popularne fast foody, pierogi, zupy, sałatki, frytki, przekąski, klasyczne obiady typu schabowy z surówką i ziemniakami, kebaby, wymyślne dania z drogich restauracji. Nawet w mniejszych miejscowościach działa przynajmniej kilka takich punktów z całkiem szerokim wyborem menu.

Gdzie zamawiać?

Najlepiej w lokalnych restauracjach, które właśnie dzięki takim zamówieniom będą mogły przetrwać długie miesiące lockdownu. Złożenie zamówienia jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę wybranej restauracji, na przykład ranchopodbocianem.pl, wybrać zestaw z menu i podać adres dostawy. Kurier z jedzeniem powinien się pojawić w przeciągu kilkunastu, kilkudziesięciu minut, w zależności od tego, jak długą ma do pokonania trasę.

Czy to bezpieczne?

Posiłki przygotowywane są z zachowaniem wymaganych środków ostrożności, a dostawcy jedzenia mają maseczki i rękawiczki, więc ryzyko przeniesienia wirusa jest naprawdę małe. Można zresztą umówić się na odbiór bez żadnego kontaktu – płatność realizowana jest z góry, a kurier po prostu zostawia paczkę pod drzwiami.

Dostawy realizowane są na określonym obszarze (bezpłatna dostawa w odległości 5 km), dalsze są ustalane i wyceniane indywidualnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *