Moskitiery w walce z owadami

[REKLAMA]

O tym, jak uciążliwe potrafią być insekty i owady wie chyba każdy. Walczymy przecież co roku z komarami czy muszkami, których ukąszenie jest naprawdę nieprzyjemne, nie mówiąc już o użądleniach, które mogą być niebezpieczne. Jak się chronić przed owadami? Oczywiście, stosując moskitierę!

Czym są moskitiery?

Moskitiera to rozwiązanie, które ma na celu uniemożliwienie przedostawania się owadów i insektów do wnętrza domu. Doceniamy ją szczególnie w okresie od wiosny do jesieni, gdy uciążliwych owadów jest najwięcej. Wiele osób zastanawia się, czy nie byłoby skuteczniej zastosować po prostu jakiś preparat, który odgoni owady? Jasne, preparaty bywają skuteczne, ale należy pamiętać, że są to środki chemiczne. Wiele osób ma na nie alergie i uczulenia, kontakt z takimi środkami może być dla niektórych niebezpieczny. Moskitiera jest dla owadów blokadą, której nie są w stanie pokonać. Moskitiera na drzwi balkonowe i okna niweluje problem przyciągania insektów przez sztuczne światło, możemy więc cieszyć się otwartym balkonem i oknami bez towarzystwa uciążliwych owadów.

Moskitiera z ramą

Moskitiery na okna i na drzwi

Moskitiery mogą być zakładane zarówno na okna, jak i na drzwi. Warto podkreślić, że zastosowanie moskitiery nie utrudnia w żaden sposób otwierania balkonu czy okien.

Każda moskitiera z ramą produkowana jest tak, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Tym, co je cechuje jest nie tylko wysoka funkcjonalność, ale także bardzo estetyczny wygląd i idealne wkomponowanie się w całość aranżacji wnętrza, bez względu na to, czy wybieramy moskitiery na okna plastikowe na wymiar czy moskitiera na drzwi.

Moskitiery w niestandardowych wymiarach

Nie każdy z nas posiada okna o standardowych rozmiarach. Nic jednak straconego, bo moskitiera może mieć zupełnie dowolny rozmiar. Najskuteczniejsze moskitiery to te tworzone na wymiar. Każde okno ma nieco inną budowę, a pamiętajmy o tym, że owad zmieści się nawet w najmniejszą szczelinę, by uprzykrzyć nam życie. Idealnie dopasowana moskitiera powoduje, że ten problem znika. Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier. Należy do nich moskitiera ramkowa gotowa, czyli taka, która jest osadzona na oknie przy użyciu magnesu lub kołnierza. To rozwiązanie ma taką zaletę, że nie wymaga użycia wkrętów ani zawiasów. Istnieje jeszcze drugi rodzaj moskitier, a mianowicie moskitiera rolowana, której zasada działania jest identyczna jak zasada działania rolety okiennej. Moskitiery na okna na wymiar są bardzo skutecznym rozwiązaniem i sprawdzają się wszędzie, a w szczególności w domach zlokalizowanych w pobliżu lasu czy zbiorników wodnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *