Kupowanie biletów przez komórkę – czy to bezpieczne?

[REKLAMA]

Nie musisz już dłużej kupować papierowych biletów na autobus lub na tramwaj. Obecnie coraz bardziej popularne stają się bilety na telefon, z którymi możemy podróżować jeszcze wygodniej i zapomnieć o nerwowym poszukiwaniu kiosku czy biletomatu. Czy jednak kupowanie biletów przez telefon komórkowy jest bezpieczne?

Papierowe bilety możemy zakupić w biletomatach oraz w kioskach, czasami również bezpośrednio u kierowców. Musimy mieć jednak gotówkę czy kartę przy sobie, a także musimy udać się do kiosku czy automatu wcześniej, gdy nie chcemy spóźnić się na nasz autobus albo tramwaj. W związku z tym warto zapoznać się z inną metodą kupna biletów – specjalnymi aplikacjami, które pozwalają na nabycie biletu wirtualnego, ale tak samo ważnego jak bilet papierowy.

Obecnie istnieje wiele aplikacji pozwalających na zakupienie biletów przez komórkę. Jedną z nich mPay, która wykorzystywana jest już w kilkudziesięciu miastach w Polsce, między innymi w mieście Warszawa ZTM bilety oferuje także w ten wygodny sposób.

Aplikacja mPay pozwala nam na wygodne dokonywanie transakcji z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem jest certyfikat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).

Do ochrony użytkownika i jego pieniędzy wykorzystuje się specjalne mechanizmy używane w zabezpieczaniu sieci GSM, a każdy użytkownik identyfikowany jest na podstawie swojego unikatowego numeru telefonu. Transakcja za każdym razem musi być potwierdzona kodem PIN. Ponadto transakcje są monitorowane na paru poziomach pod kątem możliwych nadużyć.

Z wykorzystaniem aplikacji możemy płacić za bilety na dwa sposoby – pierwsza z nich to zasilenie przelewem wirtualnej portmonetki internetowej, z której następnie dokonujemy zapłaty. Druga opcja to podpięcie karty kredytowej albo karty płatniczej do swojego konta. Pamiętajmy przy tym, aby nie podawać nikomu i nigdzie swoich danych kart i logowania do konta bankowego – dla bezpieczeństwa możemy skorzystać także z mobilnych aplikacji antywirusowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *