Relokacja firmy. Jak sprawnie zorganizować całe przedsięwzięcie?

[REKLAMA]

Zmiana lokalizacji biura czy siedziby firmy to poważne przedsięwzięcie logistyczne, które powinno być szczegółowo zorganizowane.

Relokacja bowiem wpływa na funkcjonowanie pracowników.

Lista mienia, które jest przeznaczone do przewiezienia

Warto zacząć od rozpisania mienia, które firma chce zabrać i przewieźć do docelowego miejsca przeprowadzki. Wszystkie rzeczy dobrze jest wypisać na oddzielnej liście, żeby móc kontrolować ich transport oraz pakowanie. To zresztą świetna okazja, żeby zrobić małe porządki i pozbyć się niepotrzebnych, starych czy zniszczonych przedmiotów. Na kolejnej liście można od razu notować, jakie akcesoria/meble lub inne wyposażenie firmowe koniecznie należy uzupełnić.

Współpraca z firmą przeprowadzkową

Dlaczego to tak popularne rozwiązanie? Pomoc firmy przeprowadzkowej oznacza oszczędność czasu i energii, ponieważ doświadczeni pracownicy mogą w swoje ręce wziąć nie tylko przewóz mienia, ale także opakowanie rzeczy klienta. Na rynku działa wiele firm, jakie są w stanie zaoferować przeprowadzki na terenie Polski, jak również przeprowadzki międzynarodowe.

Rozpoczynając współpracę z firmą przeprowadzkową, warto zwrócić uwagę między innymi na to, jaki zakres usług oferuje, czy możliwe jest zorganizowanie przeprowadzki do miejsca, jakie mamy w planach czy który środek transportu w danej sytuacji będzie najlepszym rozwiązaniem. Istotną kwestią jest też dostępny budżet, który wymaga rozsądnego rozdzielenia wydatków.

Jak skrócić czas organizacji przeprowadzki?

Przeprowadzka oddziałuje na pracę firmy, dlatego zazwyczaj zależy nam na tym, żeby możliwie jak najbardziej zredukować czas, który będzie potrzebny na jej zorganizowanie. Jak to zrobić? Przede wszystkim, warto zacząć od ustalenia dogodnego terminu, który nie będzie kolidował z firmowymi obowiązkami lub skróci przerwę w pracy do minimum. Ponadto, pomocne jest też szczegółowe zaplanowanie całego przedsięwzięcia, na przykład we współpracy ze specjalistami z firmy przeprowadzkowej oraz wcześniejsze przygotowanie nowego lokalu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *