Jak wybrać pieczątkę firmową?

[REKLAMA]

Aby sprawnie zarządzać firmą, trzeba przede wszystkim zachować porządek w dokumentacji. Pieczątki w tym pomagają, jak również skracają czas przygotowania różnych formularzy i dokumentów. Jaki stempel wybrać, by był praktyczny i funkcjonalny? Pieczątkę której firmy warto zamówić, by uzyskać najlepszą jakość odbić?

Trodat, Colop, Wagraf, czyli główni producenci automatów samotuszujących

Najbardziej znanymi producentami automatów do pieczątek są trzy firmy: Trodat, COLOP oraz Wagraf. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i otwarciu na innowacje od wielu lat są liderami w swojej branży.

  1. Trodat – światowa marka z siedzibą główną w austriackim Wels. Obecnie największy na świecie producent pieczątek samotuszujących. Pieczątki Trodat są dostarczane do ponad 150 krajów na całym świecie! Działania firmy opierają się przede wszystkim na wprowadzaniu innowacji. Duże zaangażowanie pracowników i otwartość na nowe rozwiązania sprawiły, że pieczątki Trodat są niezawodne, a pozycja przedsiębiorstwa stabilna. W 2012 roku firma obchodziła swoje stulecie.

Pieczątki Trodat

  1. COLOP – czołowy producent pieczątek samotuszujących. Firma została założona w 1980 roku. Pieczątki COLOP różnią się kształtem, rodzajem obudowy, formatem, ilością wariantów odbicia. Sprawdzają się do różnych zastosowań. Wśród pieczątek COLOP znajdują się modele biurowe oraz kieszonkowe, tekstowe i datowniki, prostokątne i okrągłe. COLOP jest firmą, która dostarcza także produkty i systemy niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości odbicia stempla. Dopełnienie stanowią specjalne rozwiązania e-biznesowe do tworzenia tekstu. W trakcie wieloletniej działalności w ofercie pojawiły się m.in. pieczątki COLOP pochodzące z recyklingu lub surowców odnawialnych, pieczątki z ochroną antybakteryjną, pieczątki kieszonkowe Pocket Stamp PLUS. Zautomatyzowana produkcja, trwała modernizacja oraz optymalizacja procesu wyrabiania pieczątek pozwalają zapewnić wysoką jakość produktów.

Pieczątka COLOP

  1. Wagraf polska firma, która na rynku jest obecna od 1957 roku. Od samego początku zajmuje się produkcją opraw do stempli. Przez długi czas była niedościgniona w zakresie wytwarzania ergonomicznych obudów z zamknięciem. Mimo swojej wieloletniej tradycji pieczątki Wagraf są świadectwem wykorzystania nowych trendów w technologii oraz produkcji stempli. Najwięcej opraw firma Wagraf oferuje do stempli polimerowych oraz gumowych.

Pieczątki Wagraf

Pieczątka w firmie – jaki rodzaj wybrać?

Pieczątka w firmie ułatwia pracę oraz kontakt z Klientami i kontrahentami, podnosi wiarygodność firmy, stanowi jej swoistą reklamę. Pytanie, jaka pieczątka najlepiej sprawdzi się w przestrzeni biznesowej?

  1. Pieczątka firmowa

Cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wszelkie ważne dokumenty takie jak faktury, przelewy bankowe, korespondencja firmowa i inne formularze aż się proszą o to, by potwierdzić je pieczątką. Stempel zawiera informacje dla kontrahentów, klientów i przedstawicieli urzędów ułatwiające kontakt. Pieczątka stanowi także duże ułatwienie w czasie wypełniania różnego rodzaju formularzy. Zamiast uzupełniać każde pole ręcznie, lepiej przystawić pieczątkę. Dzięki temu można uzyskać trwałe i wyraźne odbicie w ciągu zaledwie jednej chwili. Posiadanie pieczątki firmowej zwiększa prestiż i uwiarygadnia prowadzone działania.

  1. Datownik

To inaczej pieczątka z wybijaną datą. To bardzo praktyczne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie trzeba wprowadzać na dużej liczbie dokumentów datę, przykładowo w biurach handlowo-usługowych. Korzystanie z datownika oszczędza czas, a w przypadku reklamacji umożliwia porządkowanie formularzy zgodnie z datą wpływu. To stanowi duże ułatwienie z określeniem terminu, w którym kwestia ma zostać rozpatrzona. Dotrzymywanie terminów pozwala zachować wiarygodność w oczach klientów, a w przypadku urzędów i instytucji – uniknąć konsekwencji finansowych.

  1. Pieczątka imienna

W firmie, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki na różnych stanowiskach, często występują liderzy, którzy czuwają nad procesem wykonywania powierzonych obowiązków. Dla nich warto nabyć specjalne pieczątki imienne, na których znajdzie się imię, nazwisko oraz informacja o funkcji pełnionej w firmie. W przypadku dużych firm pieczątka imienna ułatwia pracę, gdyż osoba, która się nią posługuje, może parafować dokumenty, zamiast podpisywać je własnoręcznie. To dobre rozwiązanie w przypadku formularzy krążących w wewnętrznym obiegu firmy.

  1. Pieczątka kieszonkowa

Aby dobrze dobrać pieczątkę, trzeba choć na chwilę zastanowić się nad specyfiką prowadzonych działań. Jeśli praca wiąże się z częstymi spotkaniami poza siedzibą firmy z klientami czy kontrahentami, to dobrym wyborem będzie pieczątka kieszonkowa. Zabieranie jej ze sobą nie będzie stanowiło problemu, zwłaszcza gdy pojemność bagażu jest ograniczona. Pieczątka mieszcząca się w kieszeni jest bardzo praktycznym narzędziem, które pomoże w szybkim czasie podpisać umowę, wypełnić fakturę czy inny dokument, a jednocześnie sprawnie reklamować firmę na zewnątrz.

Pieczątka przydatna w każdej firmie

Bez względu na branżę i specyficzne cechy różnych działalności gospodarczych, pieczątka w firmie będzie stanowiła solidne wsparcie codziennych działań. Do wyboru są pieczątki różniące się liczbą linijek tekstu, kolorem tuszu czy zawierające dodatkowe elementy jak np. logo firmowe. Pieczątki Trodat, COLOP oraz Wagraf można nabyć w korzystnej cenie na stronie Stampler.pl. Zamówienia można składać online przez całą dobę, wypełniając specjalny, bardzo prosty formularz.

Bogatą ofertę pieczątek COLOP, Trodat oraz Wagraf można przejrzeć na stronie: http://www.stampler.pl/cennik

 

One comment

  1. Marka E-pieczatki24.pl od przeszło dziesięciolecia zajmuje się wyrabianiem pieczątek online a także dystrybucją stempli i dodatków do pieczętowania. W magazynach firmy
    znajdują się typy pieczątek automatycznych nade wszystko nieobcych w Polsce firm jak Modico, Nomo i Wagraf. Na stronie online jest możliwe zamówić przez internet pieczątki firmowe, imienne, duże a także stemple wysokiej klasy. Prócz zwyczajowych automatów dla firm, w ofercie znajdują się stemple tabelaryczne, dekretujące oraz datowniki. Na stronie internetowej powinno się ujrzeć przykładowe odbicia różnorakiego pokroju pieczątek oraz praktycznie złożyć zlecenie. Wyrób pieczątki online jest możliwe zlecić mailowo bądź używając programowo przeprowadzonego formularza. Cały przewód wyrobu pieczątek sprowadza się do ledwie kilku zrozumiałych czynności, których urzeczywistnienie pochłania nie więcej niż 5 minut.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *