Jakie zabawki dla dziewczynek są najbardziej popularne?

[REKLAMA]

Wiele zabawek dla dzieci okrzykniętych zostało mianem kultowych. Często były to zabawki dla dziewczynek, które pomimo intensywnego rozwoju technologicznego przetrwały do dzisiejszych czasów. Jakie zabawki dla dziewczynek są obecnie najbardziej popularne i jednocześnie uznawane za kultowe?

Lalki Barbie

Pierwsza lalka Barbie wyprodukowana została przez firmę Mattel w 1955 roku. Od tego czasu na całym świecie sprzedane zostały miliony, jeśli nie miliardy oryginalnych lalek Barbie. Stała się ona niezwykle znaną ikoną kultury masowej, na podstawie której produkowano wiele różnorodnych podróbek, stworzono kilkadziesiąt filmów i gier komputerowych. Pod marką lalki Barbie sprzedawane były liczne egzemplarze kolekcjonerskie, nawiązujące do filmów z jej udziałem czy lalki przedstawiające rodzinę i znajomych Barbie.

Pomimo szybkiego rozwoju technologicznego, a także produkcji różnych innych lalek i zabawek dla dziewczynek, nic tak naprawdę nie mogło zagrozić popularności lalki Barbie. Stała się ona kultowa już lata temu, a jej niezmienna popularność jedynie potwierdza, jak dobrym krokiem ze strony firmy Mattel było wypuszczenie ponad 60 lat temu kontrowersyjnej wówczas zabawki. Dziewczynki w różnym wieku uwielbiają bawić się lalkami Barbie, wykorzystując do tego różnorodne akcesoria.

Lalki przypominające niemowlę

Jak pokazuje przykład lalki Barbie, dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami. Oprócz tych utworzonych jednak na kształt dorosłych kobiet, ogromną popularnością cieszą się lalki o wyglądzie i cechach niemowląt. Małe dziewczynki bardzo lubią wcielać się w rolę rodzica, którego zadaniem jest prawidłowa opieka nad dzieckiem. Chętnie bawią się więc lalkami, które wymagają karmienia i usypiania. Do tego typu zabawek często dołączane są akcesoria w postaci wózków, nosidełek, śliniaków, smoczków i zmiennych ubrań. Dzięki temu dziewczynki czują się, jakby sprawowały opiekę nad prawdziwym dzieckiem.

Rozwój technologiczny jedynie umocnił pozycję lalki-niemowlęcia na listach światowych bestsellerów. Obecnie produkowane są lalki które rzeczywiście jedzą i piją, wymagają ciszy do snu, a także regularnej zmiany pieluszek. Na lepsze zmienił się również ich wygląd. Lalki, które za czasów naszych mam i babć wcale nie przypominały prawdziwych dzieci, obecnie są do nich wyglądem bardzo zbliżone. To wszystko sprawia, że zabawka ta jest dla małych dziewczynek niezwykle atrakcyjna.

Zestawy kuchenne

Jak doskonale pokazuje zabawa w opiekę nad dzieckiem, małe dziewczynki uwielbiają wcielać w role przypisane osobom dorosłym. Ze względu na to inną niezwykle atrakcyjną zabawką dla nich są zestawy kuchenne. Dzięki nim dziewczynka może wcielić się w gospodynię, przygotowując zabawkowe potrawy. W zestawie kuchennym najczęściej pojawia się kuchenka, mikrofalówka i zlew, a także różnorodne naczynia i plastikowe potrawy. Jest to również świetna zabawka edukacyjna, dzięki której dzieci uczą się obsługi urządzeń kuchennych i przygotowywania prawdziwych potraw.

Zaletą zestawów kuchennych jest to, że dziewczynki mogą bez problemu bawić się nimi wraz z rodzicami i rodzeństwem. Czas spędzony na wspólnej zabawie będzie poprawiał więzi pomiędzy członkami rodziny, co jest dodatkową zaletą tej zabawki. Ponadto jest ona wbrew pozorom całkowicie bezpieczna, a dziewczynka nie wymaga stałego nadzoru rodziców. Wszelkie elementy takiego zestawu są zabawkowe (nie licząc kranu, z którego w niektórych zestawach rzeczywiście leci woda), więc nie istnieje ryzyko poparzenia lub skaleczenia się ostrymi elementami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *