Jak przygotować salę na chrzciny?

[REKLAMA]

Masz już załatwione wszystkie formalności na chrzest, a goście są zaproszeni? Czas na przygotowanie sali, aby prezentowała się pięknie w tym wyjątkowym dniu. Podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać.

Wybór sali ma ogromne znaczenie

Coraz bardziej popularne jest organizowanie chrzcin poza domem. Nic dziwnego, jest to komfortowe rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i pozostałych członków rodziny. Sala powinna spełniać jednak pewne warunki, aby impreza okolicznościowa odbyła się w przyjemnej atmosferze. Warto też zwrócić uwagę na jej lokalizację – czy jest daleko od kościoła?

Przede wszystkim, sprawdź, czy w lokalu jest duży parking. Zapewne większość gości przyjedzie samochodem albo taksówką, powinno być zatem miejsce na komfortowe wyciągnięcie swoich osobistych przedmiotów. Jeśli wśród zaproszonych osób są dzieci, trzeba też pomyśleć o ich spędzaniu czasu. Czy w restauracji jest kącik dla najmłodszych? A może plac zabaw? To dodatkowe udogodnienia.

Dowiedz się, czy lokal jest na Twoją wyłączność, czy będą jeszcze goście z zewnątrz. Takie detale przekładają się na dobry humor rodziny i bliskich, a także komfort.

Może to podstawa, ale warto też sprawdzić, jakie warunki panują w toalecie oraz czy sala jest przystosowana do liczby zaproszonych gości. Oczywiście warto też wcześniej sprawdzić, jakie serwują jedzenie. Jeśli organizujesz chrzciny latem, zobacz, czy jest klimatyzacja. Jeśli brakuje Ci gotówki na przygotowania, kredyt gotówkowy to szybkie pieniądze, które trafią prosto na Twoje konto.

Czas na dekoracje!

Kiedy już wiesz wszystko na temat warunków lokalu, przyszedł czas na udekorowanie sali. Jeśli chodzi o chrzciny, popularne są tu kolory jasne z odcieniem kontrastującym. Wciąż najlepszym rozwiązaniem jest błękit albo niebieski dla chłopczyka, a róż dla dziewczynki. W trendach jest również złoto.

Podstawą do dekoracji sali jest tort. Możesz skorzystać z oferty restauracji albo zamówić go w ulubionej cukierni. Punktem wyjścia do ozdób są również zaproszenia. Dekoracje trzeba też omówić z właścicielem lokalu – co zapewnia ze swojej strony, a co musisz przygotować samodzielnie?

Dekoracje powinny być subtelne, piękne i spójne. Warto postawić np. na jasne kwiaty, serwetki w kontrastującym odcieniu i balony. Dodatkowo możesz postawić na podkładki pod talerz, świece albo dekoracyjny bieżnik.

Coraz popularniejsze są też drobne podziękowania dla gości, zupełnie tak jak w przypadku wesel. Możesz postawić na spersonalizowane słodycze, kartki albo mydełka. Tego typu ozdoby powinny znaleźć się na stole. Kredyt gotówkowy przyda Ci się podczas organizacji chrzcin.

Jeśli chcesz zapewnić atrakcje dzieciom, możesz pomyśleć o wynajęciu animatora. Nie zapomnij też o zdjęciach – ktoś powinien uwiecznić tak ważną uroczystość dla całej rodziny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *