Herbata z dzikiej róży to bogate źródło witaminy C

[REKLAMA]

Herbata z dzikiej róży jest przez nas niestety niedoceniona, bardzo mało jej pijemy a przecież ona posiada bardzo bogate właściwości lecznicze. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jakie to dobrodziejstwo. Posiada ona dużo cennych składników i witamin, dlatego warto pić ją codziennie.

Jednym z bardzo cennych i jakże ważnych dla naszego zdrowia jest witamina C , którą herbata z dzikiej róży posiada w bardzo dużej ilości. Dzika róża ma więcej witaminy C niż na przykład w cytryna. Witamina C zawarta w niej jest naturalna, która jest przez nasz organizm dużo lepiej przyswajana i wykorzystywana. Jest o wiele lepsza niż ta którą możemy kupić w aptece.

W owocach róży znajdują się również: prowitamina A, witamina E i K oraz witaminy z grupy B. Sporo jest też bioflawonoidów, soli mineralnych oraz olejków eterycznych. Taki skład cudownych witamin to samo zdrowie , a tak mało jej pijemy i nie doceniamy. Herbatka z dzikiej róży ma także wiele dobrych właściwości zdrowotnych , jest bardzo dobrym lekarstwem na przeziębienie czy osłabienie organizmu. Może być stosowana przy nadmiernej kruchości naczyń oraz kamicy nerkowej, przy nieżytach przewodu pokarmowego i wrzodach żołądka.

Herbatka z dzikiej róży jest polecana również kobietom w czasie ciąży co korzystnie wpływa na organizm matki jak i dziecka.  Bardzo dobrym rozwiązaniem jest  picie herbatki w stanach ogólnego osłabienia organizmu, zmęczenia i stresu, dzięki czemu organizm ma więcej siły i łatwiej mu walczyć z nagromadzonym stresem , staje się silniejszy i wzmacnia nas.  Skąd mamy wziąć dziką różę zapytacie ? Gdzie ją dostać? Otóż możemy poszukać czy gdzieś nie rosną dzikie krzaczki róży , ususzyć jej owoce i zrobić sobie herbatkę , niestety zdaję sobie sprawę z tego że nie każdy ma taką możliwość .

Obecnie jest bardzo duży wybór produktów tego typu , należy tylko dobrze przeanalizować ich skład przed zakupem i wybrać tą najlepszą . Pamiętajmy aby w składzie było jak najwięcej owoców dzikiej róży bez żadnych dodatków aromatów itp. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję że kupujemy dobrej jakości produkt i że będzie on zdrowy dla naszego organizmu.

One comment

  1. Herbata z dzikiej róży pomocna jest przy leczeniu cukrzycy. Herbatka z owoców róży pomoże ochronić chorych przed wieloma powikłaniami cukrzycy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *