Jakie okna PCV wybrać do domu?

[REKLAMA]

Okna PCV to najpopularniejszy rodzaj okien, które montuje się w nowo budowanych domach i zabudowie wielorodzinnej. Wynika to z faktu, że ten rodzaj okien łączy w sobie funkcjonalność ze stosunkowo niewygórowaną ceną. Zobacz, jak dobrać okna PCV do twojego wnętrza i elewacji budynku.

Bez względu na to czy chodzi o dobór drzwi balkonowych, czy też proste okna jednoskrzydłowe, wybierając okna PVC zawsze warto zwrócić uwagę na określone parametry oraz aspekt wizualny. Sprawdź, co warto mieć na uwadze, szukając optymalnych okien, które staną się wizytówką budynku.

Okna, które dbają o izolacyjność termiczną

Zacznijmy od czysto praktycznych aspektów wyboru okien do domu. Poza estetycznym wyglądem, najwięcej o oknach można powiedzieć w zakresie energooszczędności budynku. Czynniki atmosferyczne, zwłaszcza zimą, mogą wydatnie wychłodzić każdy budynek. Dlatego szukając okien, dobrze zwracać uwagę na produkty przystosowane do mroźnych zim. Okna zazwyczaj dostępne są w dwóch wariantach: możemy kupić okna dwuszybowe PCV oraz trzyszybowe. Na stopień izolacyjności termicznej składa się kilka różnych czynników, jednak bez wątpienia okna trzyszybowe są szczelniejsze, a dzięki temu stanowią skuteczniejszą barierę dla uciekającego zimą ciepła. A jeśli do tego okno wyposażone jest w rolety, nie trzeba się bać rosnących cen prądu, gazu czy opału.

Zresztą niniejsza zasada działa również latem, kiedy zależy nam na tym, żeby w pomieszczeniu utrzymywała się niska temperatura, a do środka nie wpadało zbyt dużo światła. Co prawda cennik okien jasno pokaże nam, że za okna trzyszybowe zapłacimy więcej, jednak rozważając „za” i „przeciw” warto wziąć pod uwagę długofalową wizję i korzyści płynące ze szczelniejszych okien i drzwi.

Jeśli mowa już o praktycznych aspektach wyboru okna do domu, dobrze pamiętać o izolacji akustycznej. Dotyczy to zwłaszcza budynków, umiejscowionych w centrach dużych miast oraz domów, znajdujących się w pobliżu ruchliwych tras. Co prawda niektóre osoby są odporne na hałas i szybko się do niego przyzwyczajają, jednak dużo zdrowsza dla każdego z nas jest możliwość odcięcia się od ulicznego zgiełku czy odgłosów silników samochodowych. Trzyszybowe szyby wyróżniają się lepszą izolacją akustyczną, zatem dzięki nim możesz w pełni odciąć się od odgłosów otoczenia.

Okna i drzwi PCV – wytrzymałość w dobrej cenie

Okna PCV można spotkać zarówno w pomieszczeniach publicznych, jak i w domach. Wynika to z faktu, że większość tego typu produktów łączy w sobie dowolne rozwiązanie estetyczne z trwałością. Stolarka okienna jest obecnie niezwykle rozwinięta, dlatego dopasowane okna PVC mogą cieszyć oko zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tworzywo sztuczne można bowiem dowolnie kolorować, dzięki czemu okna od strony elewacji mogą mieć dowolny kolor, a w pomieszczeniu zgrywać się np. z białymi ścianami. Ważne jest również codzienne użytkowanie. Tworzywo sztuczne łatwo wyczyścić. Przy regularnym myciu wystarczy wilgotna ścierka, żeby utrzymać okna i profile w bardzo dobrej kondycji przez długi czas. Decydując się na okno lub drzwi PVC, warto jednak stawiać na sprawdzone produkty, które cieszą się dobrą opinią. Jak w każdej branży, także okna mogą być produkowane z różną starannością. Tymczasem solidna konstrukcja pozwala cieszyć się miłym widokiem i oszczędnością w ogrzewaniu przez długi czas. Zatem bez względu na to, czy szukasz małego okna łazienkowego, czy też interesują cię obszerne drzwi na balkon, sprawdź dostępność okien i drzwi PCV, dzięki którym nadasz swoim wnętrzom dowolny wygląd.

One comment

  1. Przymierzam się do wymiany okien właśnie i dla mnie najbardziej odpowiednie wydają się okna primo wiśniowski, te które można montować nawet w domach pasywnych czy energooszczędnych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *