Catering pracowników w kosztach firmy

[REKLAMA]

Przedsiębiorstwo ponoszące koszty związane z zakupem artykułów spożywczych wykorzystywanych w firmie, może je z powodzeniem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Takie artykuły przekładają się na prawidłowe funkcjonowanie firmy, co z kolei służy jej celom biznesowym. Wobec tego, warto o tym dokładnie napisać, aby przedsiębiorcy nie mieli żadnych wątpliwości w tym zakresie.

Przykładów można podać bardzo wiele. Załóżmy, że w ramach obsługi sekretariatu firma zakupuje artykuły spożywcze, takie jak kawa, herbata, cukier, mleko, napoje bezalkoholowe, słodycze i tym podobne. Co więcej, w trakcie narad pracowniczych lub długich spotkań firmowych wykorzystywane są usługi cateringowe w celu posilenia się zimnymi lub ciepłymi posiłkami. Wszystkie te koszty przedsiębiorca może z powodzeniem zaliczyć, jako koszty uzyskania przychodu.

Geneza takiej decyzji płynie chociażby z tego, że podczas posiedzeń zarządu omawiane są kwestie bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jak powszechnie wiadomo, na pusty żołądek rozmawia się bardzo źle, co jest bardzo zrozumiałe. Każdy pozytywny symptom mogący służyć celom biznesowym firmy jest pożądany, gdyż potencjalnie może zwiększyć jej obroty, co z kolei przekłada się na większy zarobek państwa w postaci podatku dochodowego.

Wymienione wyżej artykułu, a raczej ich dostępność podczas wspomnianych spotkań oraz pracy, ma na celu również zwiększenie komfortu pracy osób, co z kolei przekłada się na stworzenie optymalnego środowiska pracy oraz gwarantuje większą efektywność podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Nie chodzi tutaj o to, aby serwowane posiłki miały ekskluzywny i wystawny charakter, lecz o wiele ważniejsza jest ich funkcjonalność – uczestnicy spotkania nie muszą opuszczać miejsca, w którym prowadzone jest posiedzenie lub spotkanie biznesowe.

Jak widać, w catering na rzecz firmy może również zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu, co z pewnością obudzi uśmiech na twarzach wielu przedsiębiorców w Polsce. Pamiętajmy o tej kwestii i korzystajmy, jeżeli tylko mamy do tego sposobność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *