Czasopismo lifestylowe – co to oznacza?

[REKLAMA]

Skoro czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie zetknąłeś się już z przymiotnikiem „lifestylowy” oraz pojęciem „czasopismo lifestylowe”. Jeśli jednak nic za bardzo Ci ono nie mówi, spieszymy z wyjaśnieniem. Jakie treści zawiera taki rodzaj magazynu?

Content związany z modą i urodą

Czyli typowo „kobiecy” – tak moglibyśmy w skrócie go określić. Trendy, styl, ubrania, dodatki, kosmetyki, biżuteria, buty i wiele, wiele innych elementów wchodzących w skład wizerunku każdej pani. Zazwyczaj są to treści poradnikowe i informacyjne (newsy). Zdjęcia z pokazów i lookbooków są na porządku dziennym.

Content gastronomiczny

Skoro istnieje wysyp blogów kulinarnych, to nie ma w tym nic dziwnego, że czasopismo lifestylowe posiada choćby jeden dział związany z gastronomią. Modne przepisy, nowe produkty, a także rekomendacje dotyczące restauracji i kawiarni to tylko niektóre treści, które na pewno znajdziesz w tym rodzaju czasopisma.

Content podróżniczy

Gdzie spędzić urlop? A może jakie miejsca warto odwiedzić na tzw. city-breaks? Czasopismo lifestylowe z pewnością zawiera odpowiedź na te pytania. W artykule podróżniczym często znajdziesz adresy konkretnych miejscówek, takich jak urokliwe kawiarnie i restauracje, ciekawe muzea, interesujące teatry oraz galerie. To także porady, jak tanio zjeść, przetransportować się z punktu A do punktu B czy gdzie znaleźć niedrogi nocleg.

Content medyczny

W parze z urodą idzie nierozerwalnie zdrowie. Content medyczny (inaczej: zdrowotny) ewoluował w stronę porad i wskazówek na temat zdrowego trybu życia (odchudzanie, ćwiczenia, dieta, fit style) aniżeli radzenia sobie z poszczególnymi dolegliwościami, choć to oczywiście zależy od konkretnego tytułu.

Content związany z nowymi technologiami

Co nowego wypuścił na rynek Apple? Jakie telefony wiodą prym w sprzedaży? Dlaczego nowy laptop Asusa jest taki świetny? Bycie na bieżąco z nowinkami technologicznymi to ważny aspekt nowoczesnego stylu życia.

Content związany z show-biznesem

Najmniej lifestylowy, bo w końcu dotyczy stylu życia innych ludzi, ale jeśli ktoś lubi żyć życiem gwiazd… Plotki, skandale, wydarzenia z życia znanych i lubianych mogą znaleźć swoje miejsce w czasopiśmie lifestylowym. Bo przecież o rozrywkę chodzi!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *