Postój długoterminowy przy lotnisku Balice. Ile musimy zapłacić za parkowanie?

[REKLAMA]

Lotnisko Kraków – Balice jest co roku odwiedzane przez niemalże 5 milionów podróżujących i liczba ta stale się zwiększa. Dojazd na port lotniczy nie jest skomplikowany i możemy zrobić to również własnym samochodem. Gdzie wtedy zaparkować, aby nie zapłacić zbyt dużo?

Parkowanie przy lotnisku wielu z nas kojarzy się ze sporymi wydatkami. Rzeczywiście, jeżeli będziemy chcieli zatrzymać się na parkingu bezpośrednio przy terminalu, wówczas ceny są naprawdę spore. Gdy jednak zatrzymamy się nieco dalej, wtedy możemy zapłacić nawet kilkakrotnie mniej!

Parkingi przy lotnisku Balice

Port lotniczy Balice ma swoje własne parkingi. Jest to parking wielopoziomowy oznaczony jako P1, który położony jest naprzeciwko terminalu, a także parkingi terenowe P2 oraz P3, które zlokalizowane są nieopodal. Możemy skorzystać też z postoju krótkoterminowego Kiss & Fly – postój przez pierwsze 10 minut jest darmowy.

Oprócz tego możemy również skorzystać z parkingów prywatnych, które położone są nieco dalej, ale zapewniają niższe ceny.

Ile kosztują parkingi przy lotnisku Balice?

W przypadku dojazdu samochodem na lotnisko Balice musimy przygotować się na dodatkowe koszty. Ile trzeba będzie zapłacić za zaparkowanie swojego auta aż do czasu powrotu?

W przypadku parkingów zarządzanych przez lotnisko ceny zaczynają się od 9-10 złotych za pierwszą godzinę oraz od 45-55 złotych za jeden dzień liczony powyżej pięciu godzin. Każdy kolejny dzień to 15-25 złotych, a po dwóch tygodniach 5-10 złotych.

Jeżeli z kolei chodzi o tańsze parkingi, tutaj ceny zaczynają się od 2 złotych za godzinę oraz od 6 złotych za jeden dzień. Wobec tego wtedy, gdy wybieramy wylot z lotniska Balice parking wcale nie musi kosztować nas bardzo dużo.

Na parkingach prywatnych możemy skorzystać też z dodatkowych udogodnień, na przykład z transferów na lotnisko oraz z lotniska na parking, możemy podładować akumulator czy użyć kompresora. Warto sprawdzić oferty już teraz i wybrać taką, która będzie najlepsza – rezerwację na miejsce parkingowe można wykonać także on-line.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *