STRABAG – praca w sektorze budowlanym na dobre i złe czasy

[REKLAMA]

Podczas pandemii koronawirusa niektóre firmy z branży budowlanej (małe i średnie przedsiębiorstwa) były zmuszone wywiesić białą flagę – ogłosić upadłość – w konsekwencji wielu świetnych fachowców straciło pracę. Przyszłość podmiotów z tego segmentu nadal jest niepewna, a na poprawę sytuacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Osoby, które poszukują pracy najlepiej wiedzą, jak trudno znaleźć teraz uczciwego pracodawcę. STRABAG jako jeden z liderów sektora budowlanego, oferuje stabilne i atrakcyjne zatrudnienie, tworząc ponad 100 nowych miejsc pracy w całej Polsce, nawet pomimo pandemii!

Sektor budowlany – aktualne problemy, rozwiązania i prognozy

Zdaniem ekspertów, za podniesiony poziom niepewności odpowiadają dwa główne czynniki: pandemia koronawirusa i efekt wysokiej bazy. Skutki dotknęły niemal wszystkich segmentów gospodarki. Już teraz zaobserwować można dynamiczne zmiany na rynku pracy, pogłębianie ryzyka w sferze społecznej i politycznej.

Mimo to branżę budowlaną cechuje ciągłość funkcjonowania, bowiem nawet w trudnych warunkach gospodarczych jest w stanie się rozwijać. Specjaliści sugerują, że poprawa wydajności tego sektora jest możliwa, jednak branża musi sukcesywnie rozwijać technologie (inwestować w cyfryzację), obniżać koszty i przyspieszać realizację inwestycji.

Jak donosi najnowszy Raport Deloitte, ponad połowa firm z branży budowlanej odnotowała wzrost sprzedaży, jednak trzynaście dotknął drastyczny spadek przychodów w granicach ok. 10 proc. Choć prognozy nie są zbyt obiecujące, to zapotrzebowanie na infrastrukturę nadal jest całkiem wysokie. Tym bardziej w przypadku dużych graczy. Pomimo nieco niższego wolumenu inwestycji, sytuacja rynku zdaje się stabilna, tym bardziej w porównaniu do branży turystycznej, gastronomicznej czy rozrywkowej.

Jak przewidują eksperci, znaczna poprawa dynamiki budownictwa będzie możliwa dopiero w drugiej części 2021 roku – i wszystko zależy od tego, jak efektywnie zostanie wdrożony pakiet inwestycyjnego finansowania z nowych środków unijnych.

STRABAG – zmieniamy oblicze polskiej infrastruktury

W najnowszym zestawieniu największych spółek budowlanych w Polsce pod względem przychodów, sporządzonym przez Deloitte, firma STRABAG uplasowała się jako jeden z liderów. Nic dziwnego, marka od lat sukcesywnie się rozwija, realizując największe inwestycje w kraju i za granicą. STRABAG inwestuje w nowatorskie rozwiązania i technologie. To wszystko pozwala firmie tworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w Polsce. Zobacz najnowsze oferty.

Wybierz STRABAG. Postaw na najlepszą ofertę pracy

Na szczęście, niezależnie od sytuacji na rynku, firma STRABAG gwarantuje stabilne zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach. Szukasz pracy w sektorze budowlanym, choć nie masz doświadczenia? Każdy nowy pracownik może liczyć na szeroki pakiet szkoleń, który pozwoli lepiej zaadaptować się w nowym miejscu pracy.

STRABAG to europejski koncern budowlany, którego siedziba mieści się w Wiedniu. Firma działa w branży technologii budowlanych od 1835 r., a w Polsce od 1987 roku, wraz z pamiętnymi przygotowaniami do budowy hotelu Marriott w Warszawie. Obecnie STRABAG realizuje ponad 200 inwestycji budowlanych w kraju, zatrudniając ok. 6,5 tys. pracowników.

Zakres usług oferowanych przez firmę obejmuje, takie obszary w przemyśle budowlanym jak: budownictwo ogólne, inżynieryjne, infrastrukturalne oraz specjalistyczne.

Sprawdź najnowsze oferty pracy w STRABAG!

Decydując się na pracę w STRABAG, pomożesz w realizacji kluczowych inwestycji w kraju, a przede wszystkim zadbasz o swój rozwój i przyszłość.

STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 75 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ok. 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6000 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 4 mld PLN.

Więcej informacji znajdziesz na: www.strabag.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *